Rok szkolny 2012/2013

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

W dniu 12.10.2012r odbyła się uroczysta akademia z okazji DEN,  w części artystycznej wystąpiła gromada zuchowa pod kierunkiem pani Anny Białas i pani Justyny Kożar – Rozpara. Młodzi artyści wspaniale recytowali wiersze i śpiewali piosenki, ich występ został przyjęty gromkimi brawami. Pani dyrektor złożyła nauczycielom i pracownikom szkoły najlepsze życzenia i podziękowała zuchom za występy.

Jakże nie pisać wierszy,
Jakże nie płonąć w podzięce
Za dar najpiękniejszy, za SERCE”


„Tymi słowami pragniemy przekazać
najserdeczniejsze życzenia, podziękować
za wielką cierpliwość, wyrozumiałość
i trud włożony w wychowanie”

– cała Społeczność Uczniowska

DSCF0168

DSCF0170

DSCF0171

DSCF0172

I ZJAZD ABSOLWENTÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WYSOKIEJ

20 października  2012 rw naszej szkole odbył się  I ZJAZD ABSOLWENTÓW. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, która bardzo serdecznie powitała zaproszonych gości, nauczycieli emerytowanych, absolwentów oraz nauczycieli i pracowników szkoły.Absolwentka szkoły Sylwia Szwej przedstawiła historię Szkoły Podstawowej w Wysokiej oraz prezentację multimedialną, która zawierała informacje dotyczące 50 lat Szkoły Podstawowej w Wysokiej przy ul. Mickiewicza 8. Następnie głos zabrali zaproszenia goście pan burmistrz Maciej Kaczyński oraz pan Macie Kubiczek przewodniczący Rady Miejskiej. W części artystycznej wystąpiły przedszkolaki, które swoim występem  wzbudziły ogromny entuzjazm publiczności. Dzieci przygotowały do występów pani Bożena Dryja i pani Joanna Jaworska.Następnie wystąpiły dzieci z zespołu ” Promyki ” pod kierunkiem pani Anny Białas i pani Justyny Kożar – Rozpara.Kolejnym punktem uroczystości było wspólna fotografia oraz spotkania absolwentów poszczególnych roczników z nauczycielami. Ostatnim punktem programu był Piknik Jesienny przygotowany przez Radę Rodziców oraz zabawa , do tańca grał Maciej Kleszcz, a śpiewała Magdzia Kleszcz – absolwenci szkoły.

 DSC_0005 DSC_0008 DSC_0013 DSC_0019 DSC_0022 DSC_0024 DSC_0025 DSC_0032 DSC_0038 DSC_0052 DSC_0057 DSC_0068 DSC_0085 DSC_0088 DSC_0098 DSC_0103 DSC_0108 DSC_0118 DSC_0129 DSC_0406 DSC_2357 DSC_2411

 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

 

Dnia 7 listopada 2012 r odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klasy I.

W tym szczególnym dniu swoją obecnością zaszczycili nas goście: pani Bożena Miklas i pani Teresa Nowak. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawili zdobyte już w szkole swoje wiadomości i umiejętności. Po części artystycznej odbyło się uroczyste ślubowanie, uczniowie kl.I ślubowali być dobrym Polakiem, dbać o honor szkoły, pilnie się uczyć, szanować innych.Po ślubowaniu pani dyrektor Anna Makuch zgodnie z tradycją pasowała każdego ucznia, przyjmując go do braci szkolnej, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne.Pierwszoklasiści otrzymali prezenty od pani Bożeny Miklas, Pani Teresy Nowak, Rady Rodziców oraz rogi obfitości od swoich rodziców. W uroczystości wystąpiły również przedszkolaki, którzy również wręczyli swoim starszym kolegom upominki.Uwiecznieniem tej wspaniałej uroczystości było wspólne pamiątkowe zdjęcie.Uczniów klasy I przygotowała pani Katarzyna Sobieraj

Po części oficjalnej uczniowie klasy pierwszej wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Ten dzień długo zostanie w pamięci dzieci, nauczycieli oraz zaproszonych gości.
Pani dyrektor oraz wychowawcy klas pierwszych życzą wszystkim uczniom: wielu sukcesów, jak najlepszych wyników w nauce, radości każdego dnia oraz uśmiechu na twarzy

 

 

Montaż słowno-muzyczny uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Wysokiej im. Józefy Jabczyńskiej poświęcony patronce szkoły – mieszkance Ustronia, zasłużonej nauczycielce i harcerce.
9 listopada 2012

9 listopada w auli Gimnazjum nr 1 absolwenci ze Szkoły Podstawowej im. Józefy Jabczyńskiej z Wysokiej wystąpili z programem poświęconym swej patronce. Pani Jabczyńska była pedagogiem, nauczycielką, wychowawczynią. W ostatnich latach swego życia poświęciła się dzieciom z ośrodka w Nierodzimiu prowadzonego przez Towarzystwo Opieki nad Niepełnosprawnymi. Spektakl dotyczył wojennych losów Józefy Jabczyńskiej.

1

2

3

4

5

6

7

8

 

Święto Niepodległości
11 listopada 2012

Pamiętając o obchodach tak ważnego dla wszystkich Polaków święta, jakim jest Święto Odzyskania Niepodległości zuchy z naszej szkoły przygotowały uroczysty poranek, który odbył się 15.11.2012r, pod kierunkiem pani Anny Białas i pani Justyny Kożar – Rozpara. Dzieci poznały wybrane fakty z historii naszej Ojczyzny, przypomniały sobie znaczenie symboli narodowych oraz zapoznały się z pojęciami patriota i patriotyzm. W tym roku obchodziliśmy 94 rocznicę odzyskania niepodległości.

 

 DSCF0178

DSCF0179

DSCF0181

DSCF0182

DSCF0185

DSCF0186

DSCF0187

DSCF0186

Andrzejki

Andrzeju! Andrzeju !
Dziewczyn dobrodzieju!

Hokus pokus, czary mary,
Co nas czeka – nie do wiary.
Czas zabawę zacząć już,
Dziś jest wieczór wróżb.

 

 

W naszej szkole podtrzymuje się tradycje związane z Andrzejkami. Tym razem obchodzono je 28 listopada2012r.

W tym dniu wróżyli sobie wszyscy uczniowie klas IV – VI. Przepowiednie dotykały różnych tematów. Najczęściej dotyczyły uczuć, przyszłych zawodów, sytuacji materialnej czy postępów w nauce. Śmiechom i zabawie nie było końca.
Przyszłe losy przepowiadano między innymi z daty urodzin, wylosowanych kolorów, kwiatów, serc z imionami.

Andrzejki przygotowały pani Anna Słuja – Kropiewnicka i pani Iwona Okraska.

Życzymy spełnienia wszystkich dobrych wróżb!

DSCF0001

DSCF0200

DSCF0201

DSCF0202

Występ absolwentów szkoły w kościele w Wysokiej .

W dniu 2.12.2012 r w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i NMP Wspomożycielki Wiernych w Wysokiej odbył się występ absolwentów szkoły w montażu słowno – muzycznym poświęconym, patronce szkoły Józefie Jabczyńskiej. Scenariusz przedstawienia napisała pani Irena Kmiecik, która również była jego reżyserem. Występ młodzieży bardzo podobał się zebranym, w niejednym oku zakręciła się łza, wszyscy byli zachwyceni i wzruszeni.

Przedświąteczne spotkanie

W dniu 14 grudnia 2012 roku o godz. 16:30 w naszej szkole odbyło się PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE, w którym udział wzięła autorka książki „UCZYŃ ANIOŁÓW SWYMI PRZYJACIÓŁMI” pani IRENA ŚWIERTOK – KMIECIKOWA. Pani Irenana wstępie opowiedziała o sobie, swojej rodzinie, o tym jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Następnie  w ciekawy sposób pani Irena zaprezentowała swoją książkę, młodzież  i absolwenci naszej szkoły w trakcie opowiadania autorki wystąpili z wierszami i fragmentami książki. Spotkanie z panią IRENĄ ŚWIERTOK – KMIECIKOWĄ dostarczyło zebranym wielu wzruszeń.

W dalszej części spotkania wystąpiło z kolędami koło gospodyń z Wiesiółki, które wprowadziło zebranych w nastrój świąt, wszyscy wspólnie z paniami śpiewali kolędy.

W szkole odbył się również kiermasz stroików świątecznych oraz można było kupić książkę pani  IRENY ŚWIERTOK – KMIECIKOWEJ  „UCZYŃ ANIOŁÓW SWYMI PRZYJACIÓŁMI” .Na koniec spotkania pani Irena podpisywała swoją książkę.

DSCN7873 DSCN7874 DSCN7876 DSCN7878 DSCN7883 DSCN7886 DSCN7890 DSCN7891 DSCN7893

Jasełka 21.12.2012 r

W przedświąteczny piątek ostatniego dnia nauki w tym roku miała miejsce w naszej szkole przemiła uroczystość. Jak co roku uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście spotkali się, aby obejrzeć Jasełka, przygotowane przez przedszkolaków pod opieką pani Bożeny Dryja i pani Joanny Jaworskiej. Pani dyrektor przywitała   wszystkich  i oddała głos dzieciom. Przedstawienie i śpiewane kolędy wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci pięknie wcieliły się w biblijne postaci. Zachwycały stroje i piękna scenografia. W Jasełkach wystąpił również zespół ” Promyki” pod kierunkiem pani Anny Białas i pani Joanny Koza.

Pani dyrektor Anna Makuch bardzo serdecznie podziękowała młodym artystom oraz nauczycielom, którzy ich przygotowali za wspaniałe występy oraz złożyła wszystkim życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

W świątecznym nastroju rozstaliśmy się, aby spotkać się już w nowym 2013 roku. WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

.

PODNIEŚ RĄCZKĘ BOŻE DZIECIĘ……
DSCF0236

DSCF0235

DSCF0233

DSCF0230

DSCF0223

DSCF0222

DSCF0219

DSCF0216

DSCF0215

DSCF0213

TURNIEJ SZACHOWY

W dniu 17. 01.2013 w Szkole Podstawowej w Wysokiej odbyły się mistrzostwa gminy szkół podstawowych i gimnazjalnych w szachach. W rywalizacji szkół podstawowych rywalizowały szkoły z Rokitna Szlacheckiego, Wysokiej, Chruszczobrodu i Łaz. W kategorii chłopców najlepsza okazała się szkoła podstawowa z Wysokiej w składzie: Damian Chrząstowski i Jakub Urbaniak którzy zdobyli łącznie 16 pkt. Drugie miejsce zajęła z dorobkiem 11pkt. szkoła podstawowa z Chruszczobrodu a trzecie miejsce przypadło drużynie z Rokitna Szlacheckiego zdobywając 8pkt. Wśród dziewcząt rywalizowały drużyny z Chruszczobrodu i Niegowonic. Lepsze okazały się zawodniczki z Zespołu Szkół nr 2.

20121203011 20121203013 20121203017

Wśród uczniów szkół gimnazjalnych zasiedli naprzeciw siebie uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 z Chruszczobrodu oraz Zespołu Szkół nr1 w Łazach. Jak zwykle w naszej gminie pojedynki były zacięte i stały na wysokim poziomie. W kategorii chłopców lepsi okazali się uczniowie z Łaz . Wśród dziewczyn lepsze okazały się natomiast uczennice z Chruszczobrodu .Obie szkoły reprezentowały naszą gminę na zawodach powiatowych.

Wyniki zawodów:
Szkoła Podstawowa

Dziewczyny:
1.SP Niegowonice
2.SP Cruszczobród

Chłopcy:
1. SP Wysoka
2. SP Chruszczobrod
3. SP Rokitno Szlacheckie

Gimnazjum
Dziewczyny:
1. ZS nr 3 CHRUSZCZOBRÓD
2. ZS nr 1 ŁAZY

Chłopcy:
1. ZS nr 1 ŁAZY
2. ZS nr 3 CHRUSZCZOBRÓD

Paweł Mazur

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

U Babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z Dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek historycznych. Dla Dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe.”

W środę 23 stycznia 2013 r obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Wysokiej Dzień Babci i Dzień Dziadka. To była dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy wiele pięknych wspomnień z dzieciństwa. Tego dnia pamiętaliśmy oczywiście o złożeniu im życzeń. Przecież wnuczęta to dla Dziadków największy skarb i radość.

Po przywitaniu zaproszonych gości, uczniowie  zaprezentowali swój program artystyczny,  wspaniale recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Zespół „ Promyki” oraz uczennice klas IV – VI zaprezentowały repertuar, z którym wystąpiły na Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek   . Na twarzach Babć i Dziadków można było zaobserwować na przemian radość i uśmiech, ale też łzy i wzruszenie. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę i umiejętności.

Miłym akcentem uroczystości  był  wspólny śpiew  kolęd. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się.

Program artystyczny przygotowali uczniowie kl. I – VI pod kierunkiem pani Anny Białas,

pani Eweliny Gocyla, pani Jolanty Tokarskiej i pani Iwony Okraska.

Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności!

DSCF0307

DSCF0306

DSCF0305

DSCF0301

DSCF0006

DSCF0004

DSCF0003

DSCF0002 (2)

DSCF0310

ZABAWA KARNAWAŁOWA

 

Z Nowym Rokiem szedł karnawał,
przebieraniem się zabawiał.
W instrumenty przebrał drzewa,
wiatr w gałęziach pieśni śpiewał.

Przebrał dzieci, spójrzcie sami,
są Indianie z piratami
i serpentyn widać zwoje,
są krasnale, są kowboje.”

 

Karnawał to czas zabawy i rozrywki. Dzieci we wszystkich szkołach czekają na bal karnawałowy,8 lutego 2013r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas I –  VI oraz dla   przedszkolaków. Oprawę muzyczną, konkursy oraz wspólne zabawy dla uczniów przygotował zespół wokalno – muzyczny „Przyjaciele” z Zawiercia.

Po wesołej zabawie dzieci udały się na poczęstunek do świetlicy szkolnej.

Tegoroczna zabawa karnawałowa w naszej szkole należała do udanych, dostarczyła jej uczestnikom wielu niezapomnianych emocji i wrażeń.

PORANEK WIELKANOCNY

Image

                „Wielkanoc, Wielkanoc!                         
Wielka radość w sercu,
gdy chodzisz po świecie
– kwitnącym kobiercu.Na stole pisanki
tęczą malowane.
Wśród zieleni trawy –
cukrowy baranek.Bazie w wazoniku,
ciasta i wędliny.
WIELKANOC – i wielkie 
spotkanie rodziny.”

27.03.2013 r odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W atmosferę Świąt Wielkanocnych wierszem i piosenką wprowadziły nas przedszkolaki pod kierunkiem pani Bożeny Dryja i pani Joanny Jaworskiej oraz zespół taneczny „Promyki” pod kierunkiem pani Anny Białas i pani Joanny Koza.   Na zakończenie dyrektor szkoły pani Anna Makuch złożyła wszystkim życzenia oraz przekazała życzenia przesłane do szkoły. Końcowym akcentem uroczystości było wzajemne składanie życzeń.

DSC_3856

DSC_3862 DSC_3865 DSC_3867 DSC_3869 DSC_3870 DSC_3871 DSC_3872 DSC_3873 DSC_3874   DSC_8713 DSC_8715 DSC_8719 DSC_8720 DSC_8724 DSC_8726

8 ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

            W dniu 10.04.2013 r odbył się uroczysty poranek z okazji 8 rocznicy śmierci Jana Pawła II. Wydarzenie to stanowiło niezwykłą okazję do przypomnienia młodemu pokoleniu sylwetki polskiego błogosławionego i uświadomienia wagi przynależności kulturowej. Uczniowie uczestniczący w apelu z uwagą wysłuchali przygotowanego przedstawienia na temat znanego Polaka. Duże podziękowania należą się naszym młodym aktorom , którzy świetnie poradzili sobie z odegraniem ról. W poranku udział wzięli uczniowie kl. III, kl. IV, kl.V .

     ,,Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moją nadzieją” –  Jan Paweł II wielokrotnie podkreślał, że dzieci i młodzież są przyszłością narodu i Kościoła w oparciu o rodzinę i szkołę. Możemy być pewni wstawiennictwa Jana Pawła II, który błogosławi nam z domu Ojca.

        Poranek przygotowały p. Anna Białas. P. Ewelina Gocyla – Dusza, p. Iwona Okraska.

DSCF0435

DSCF0436


PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I

NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W dniu 19 kwietnia 2013 r  odbył się apel z okazji ,,Pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników szkolnej biblioteki ”. Uczniowie klasy I z dużym zainteresowaniem śledziły losy przedstawianych bohaterów. Miały również okazję pośmiać się oraz zdobyć nowe informacje o książkach. Dzieci z bardzo dużym zaciekawieniem i zainteresowaniem obejrzeli i wysłuchali inscenizacji przygotowanej przez swoich starszych kolegów i koleżanek, złożyli przysięgę czytelnika i obiecali często odwiedzać szkolną bibliotekę. Na koniec pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej, a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali kolorowe dyplomy i zakładki.

Apel przygotowała p. Anna Słuja –  Kropiewnicka.

DSCF0437

DSCF0438

DSCF0439

DSCF0441

DSCF0444

APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI

25 kwietnia 2013 r odbył się apel z okazji  Dnia Ziemi. Pragnąc uczcić ten szczególny dzień uczniowie klas IV ,V, VI pod kierunkiem nauczyciela przyrody p. Anny Makuch i p. Eweliny Gocyla – Dusza  przygotowali program artystyczny.

Dzieci recytując wiersze i śpiewając piosenki o tematyce ekologicznej dały nam okazję do chwili refleksji nad słowami:

 

 

„Ziemio nasza, Ziemio miła
Tyś nas wszystkich wykarmiła,
Twe powietrze, lasy, wody,
To największa Twa uroda.
Więc człowieku, pilnuj srodze,
By nie padło wszystko w trwodze,
Bo gdy zniszczysz wszystko wszędzie
To i Ciebie też nie będzie”.

 

         Po apelu uczniowie i nauczyciele włączyli się do akcji „Wiosenne Sprzątanie Świata”. Uporządkowali teren wokół szkoły oraz przydrożne rowy. Dzieci z ogromną ochotą wzięły udział w akcji, a praktyczne działania pogłębiły ich wiedzę na temat segregacji śmieci i recyklingu. Pozwoliły im także rozbudzić w sobie wrażliwość na piękno otaczającej nas przyrody. 

DSCF0451

DSCF0452

DSCF0454

DSCF0459

DSCF0460

DSCF0461

DSCF0462

APEL Z OKAZJI 222 ROCZNICY UCHWALENIA

KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 30 kwietnia 2013 r odbył się apel z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel był przygotowany  w formie zadań dla każdej klasy związanych z uchwaleniem konstytucji, naszym godłem, historią naszego kraju, po rozwiązaniu zadań reprezentanci klas przedstawiali całej społeczności szkolnej swoje rozwiązanie.  Ta forma przedstawienia bardzo ważnych dla Polski wydarzeń bardzo się wszystkim podobała o czym może świadczyć duże zaangażowanie wszystkich uczniów z poszczególnych klas. Apel i zadania przygotowała p. Justyna Kożar – Rozpara.

 

DSCF0463

DSCF0464

DSCF0466

DSCF0469

DSCF0471

DSCF0472

TURNIEJ WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

 

W dnie 20 maja 2013 r odbył się „TURNIEJ WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ”.

W turnieju brały udział 3 osobowe drużyny z klasy IV, V, VI, które odpowiadały na pytania dotyczące UE, poszczególnych krajów unii.  Poziom turnieju oraz wiedzy uczniów był bardzo wysoki i wyrównany. Drużyny odpowiadały trafnie na bardzo trudne pytania.

Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o krajach UE, propagowanie idei zjednoczonej Europy, rozwój aktywności i umiejętności pracy w zespole.

I miejsce zajęła klasa VI.

II miejsce zajęła klasa V.

III miejsce zajęła klasa IV

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie sprawami Unii Europejskiej.

Turniej przygotowała p. Aldona Skrzypiec i p. Anna Słuja – Kropiewnicka.

DSCF0474

DSCF0475

DSCF0477 

Dzień Otwarty Oddziału Prewencji Policji

w Katowicach.

 

W dniu 24 maja 2013 roku w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach zorganizowano Dzień Otwarty. Podczas Dnia Otwartego zaprezentowano pokazy sprzętu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach, sprzętu transportowego i wyposażenia specjalnego Kompanii Prewencji oraz Kompanii Wzmocnienia OPP w Katowicach. Przedstawiono wyposażenie i umundurowanie specjalne będące na wyposażeniu Policji, Wojska i Sił Specjalnych. Zorganizowano pokaz działań policjantów OPP w Katowicach i SPAP w Katowicach oraz pokaz tresury psów służbowych. Sprzęt i wyposażenie zaprezentował również Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

Następnie uczniowie wraz z opiekunami przemieszczali się pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pokazowymi. Każdej grupie przewodził policjant, który ciekawie opowiadał o funkcjonowaniu policji, używanych przez nią środkach transportu, a także o umundurowaniu i o uzbrojeniu.

Dzięki uczestnictwu w II Dniu Otwartym Policji w Katowicach uczniowie przyswoili sobie dużo ciekawych informacji dotyczących pracy policjantów, zaczynając od najprostszych akcji a kończąc na działaniach antyterrorystycznych. Wrażenia z wycieczki na pewno zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników. Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy brali udział w Dniu Otwartym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

 

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY, DZIEŃ SPORTU

W  dniu 28 maja 2013 r po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona  naszej szkoły. Uczniowie klas starszych przygotowali krótki program artystyczny o pani Józefie Jabczyńskiej – patronie szkoły. Następnie odbyły się zawody sportowe dla uczniów klas IV – VI w różnych konkurencjach oraz zabawy ruchowe dla uczniów  klas I – III.

W trakcie konkurencji prowadzona była klasyfikacja na najlepszego sportowca. Wszyscy uczniowie chętnie brali udział w rywalizacji, walcząc o jak najlepszą lokatę indywidualną. Program sportu przygotował i koordynował nauczyciel wychowania fizycznego, pan Paweł Mazur dla uczniów klas IV – VI oraz pani Ewelina Gocyla – Dusza dla uczniów klas I – III. W organizację Dnia Sportu włączyli się wszyscy nauczyciele.

„ZIELONA SZKOŁA”

W dniach 31.05.2013 – 10.06.2013 r uczniowie kl. III i IV uczestniczyli w „ zielonej szkole” we Władysławowie – Chłapowie. Głównym celem wyjazdu był czynny wypoczynek, poprawa sprawności  fizycznej i stanu kondycji  zdrowotnej  dzieci,  uwrażliwienie na piękno polskiej przyrody oraz kształtowanie świadomego stosunku do środowiska przyrodniczego i aktywnej postawy wobec jego ochrony.

Uczniowie zwiedzali  między innymi Gdańsk, Sopot, Hel, Malbork, mieli bardzo ciekawe zajęcia na miejscu we Władysławowie – Chłapowie.

Poza tym uczniowie mieli okazję do integracji, zawiązywania nowych przyjaźni. Każdy z nich wrócił bogatszy o nowe przygody i doświadczenia. Opiekunami na „ zielonej szkole” były p. Anna Białas, p. Justyna Kożar – Rozpara oraz

p. Anna Słuja – Kropiewnicka.

DSCN0034

DSCN0193

DSCN0235

DSCN0245

DSCN0265

DSCN0335

DSCN0365

DSCN0375

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/13

W dniu 28 czerwca 2013r. pożegnaliśmy rok szkolny 2012/2013. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie z klasy V i VI. Pani dyrektor mgr Anna Makuch powitała serdecznie zaproszonych gości, rodziców, uczniów, nauczycieli,  wszystkich pracowników szkoły  oraz poinformowała zebranych o sukcesach i udziale uczniów w konkursach, zawodach sportowych. Wręczyła rodzicom uczniów, którzy, osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce listy gratulacyjne. Rodzice, którzy aktywnie brali udział w życiu szkoły otrzymali z rąk pani dyrektor dyplomy. Następnie pani dyrektor wręczyła uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce nagrody, a uczniom kl. IV – VI świadectw z wyróżnieniem oraz przyznane przez Radę  Pedagogiczną stypendia naukowe za wyniki w nauce w II semestrze roku szkolnego 2012/2013 następującym uczniom: Kamilowi Dziechciarz, Mai Łakomy, Darii Rybak, Joannie Wróblewskiej, Gabrieli Policht. Pani dyrektor wręczyła również stypendia sportowe: Wiktorii Lipczyńskiej, Krzysztofowi Ściślickiemu i Wiktorii Szeremeta.

Bardzo podniosłym wydarzeniem było po raz pierwszy przekazanie sztandaru szkoły uczniów klasy VI  uczniom z klasy V.

Uczniowie kl. VI w tym dniu żegnali się ze szkołą podstawową. Nasi  absolwenci humorystycznie powspominali szkolne lata, natomiast już całkiem poważnie podziękowali dyrekcji, nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom szkoły za trud edukacji i wychowania, za życzliwość i pomoc. Następnie uczniowie kl. V pożegnali swoich starszych kolegów.

     Pani Dyrektor podziękowała władzom gminy, instytucjom współpracującym ze szkołą, nauczycielom, Radzie Rodziców za życzliwość i zrozumienie dla potrzeb szkoły.

    Uczniom gratulujemy, życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji, a naszym szóstoklasistom

POWODZENIA W GIMNAZJUM!!!

 

 

 

 

 


 

 

Skip to content