Kolędowanie to piękny obyczaj, ponieważ muzyka łagodzi obyczaje. Śpiewanie kolęd i pastorałek to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości, łączności. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością.
Podtrzymując tą piękną tradycję nasze uczennice Helenka Burzyńska uczennica klasy I i Alicja Olejniczak uczennica klasy II wzięły udział w dwóch prestiżowych konkursach tj. w Regionalnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Porębie „Złota Gichta 2023” oraz w IX Jurajskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Łazach.
Zarówno w Porębie, jak i w Łazach dziewczynki pomyślnie przeszły I etap konkursów tzw. przesłuchania i znalazły się wśród laureatów.
Helena Burzyńska w Porębie zajęła I miejsce, wykonując piosenkę świąteczną pt. „Pachnie świętami” i zdobyła tym samym „Złotą Gichtę 2023”. Z kolei Alicja Olejniczak zaśpiewała pastorałkę pt. „Dziecięca pastorałka” i zdobyła wyróżnienie. Uczennice wystąpiły w Koncercie Laureatów w dniu 17. 12. 2023 r. w MOK w Porębie.
Sukces został powtórzony podczas festiwalu w Łazach. Ponownie I miejsce zajęła Helenka, która podczas tego konkursu zaśpiewała kolędę pt. „Nie płacz Jezu” i w dniu 13.01.2024 r. zaprezentowała się podczas Koncertu Laureatów.
Utalentowane wokalnie uczennice zostały zaproszone przez Dyrektora MOK-u w Łazach Pana Grzegorza Piłkę, aby swoim występem uświetniły samorządowe spotkanie opłatkowe. Uczennice przygotowują Panie Anna Białas i Ewelina Gocyla-Dusza. Gratulujemy opiekunom i dziewczynkom oraz życzymy dalszych muzycznych sukcesów!!!

Skip to content