Dnia 16 stycznia 2024 r. w naszej szkole w ramach współporacy edukacyjno-prewencyjnej odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Łazach oraz KomendyPowiatowej Policji w Zawierciu.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas I-VIII wraz ze swoimi wychowawcami.

Głównym celem spotkania była edukacja uczniów dotycząca spędzania czasu wolnego w taki sposób, aby uniknąć wszelkich zagrożeń. Rozmawiano o tym, w jaki sposób należy korzystać z numerów alarmowych, a także przedstawiono, jak ważne jest posiadanie elemetów odblaskowych na odzieży wierzchniej. Funkcjonariusze przypomnieli o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, podkreślając jak istotną rolę dla bezpieczeństwa odgrywa kask ochronny podczas zjazdów na nartach i jak niebezpieczne jest wchodzenie na zamarzniętą taflę akwenów wodnych.

Kolejnym punktem, na który funkcjonariusze zwrócili uwagę była demoralizacja młodocianych. Pogadanka miała na celu przekonanie i nakłonienie młodych ludzi do właściwych poglądów, postaw oraz prawidłowych zachowań, a także zachęcanie do określonych działań zgodnych z przepisami prawa.

Dziękujemy bardzo za owocne spotkanie i poświęcony czas.

Skip to content