25 stycznia 2024 r. uczniowie klas IV-VIII wspólnie z wychowawcami panią Justyną Kożar-Rozparą, panią Urszulą Mędrecką i panem Pawłem Mazurem wybrali się na polski film fabularny pt. Akademia Pana Kleksa, w reżyserii Macieja Kawulskiego. To adaptacja książki Jana Brzechwy, która bije rekordy w kinach i ma świetne recenzje młodej publiczności.
Główny wątek to historia pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki, która trafiła do Akademii, by odkryć świat bajek i wyobraźni. W niezwykłe kolorowej i fascynującej szkole Ambrożego Kleksa główna bohaterka poznała smak prawdziwej przyjaźń, zrozumiała, czym jest tolerancja i empatia, uwierzyła w siebie i uratowała Akademię przed wilkusami.
Ta niezwykła zmiana bohatera jest bardzo zaskakująca i sprawia, że produkcja różni się znacząco od literackiego pierwowzoru oraz kultowego filmu z 1984 r. w reż. Krzysztofa Gradowskiego. Ale to nie koniec niespodzianek😊Podobnie ma się rzecz z uczniami Akademii, w nowej realizacji to dzieci z całego świata – od Ukrainy, przez Meksyk, po Brazylię, a nie tylko chłopcy z imionami rozpoczynającymi się literą „A”.

Wszystkim film bardzo się podobał, czego dowodem były brawa widowni. Nasi uczniowie wyszli z kina zachwyceni. Przejmująca i świetna muzyka oraz nowe, energetyczne aranżacje znanych piosenek: Jesteś Moją Bajką w wykonaniu Sanah oraz Witajcie w naszej bajce, w nowe wersji pod tytułem Całkiem nowa bajka, wyzwoliły drzemiące w każdym pokłady dziecięcej wrażliwości i jeszcze długo będą grały w naszych sercach!

Skip to content