Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas na wypoczynek. Aby jednak przebiegał on szczęśliwie i wszyscy zdrowi oraz wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.
W dniu 25 stycznia 2024 r. odbyło się spotkanie uczniów kl. I-III z pracownikiem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zawierciu. Nasz gość przedstawił dzieciom prezentację pt. „Bezpieczne ferie zimowe w woj. śląskim- wypoczywaj zdrowo i bezpiecznie”.

Uczniowie podczas spotkania przypomnieli oraz utrwalili sobie zasady, które mogą zapobiec niebezpieczeństwu podczas zimowego wypoczynku tj. dostosowywanie ubrania do wykonywanej aktywności oraz zmian pogodowych, bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu oraz jazdy na sankach, bezpieczeństwo na stoku oraz podczas uprawiania sportów zimowych. Poruszona została ważna zasada dotycząca zakazu wchodzenia na lód zamarzniętych zbiorników wodnych oraz korzystanie wyłącznie ze specjalnie przygotowanych bezpiecznych lodowisk. Dzieci omówiły także wspólnie z prowadzącą zasady bezpieczeństwa i widoczności na drodze, bezpieczeństwa w sieci oraz właściwe zachowania w kontaktach z nieznajomymi osobami. Dzieci wymieniły numery alarmowe, których należy użyć w sytuacjach wymagających interwencji służb ratowniczych. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały ciekawe materiały edukacyjne w postaci książeczek

Skip to content