W środę szóstego grudnia 2023 r. uczniowie klasy V, VI i VIII wraz z opiekunami: panią dyrektor Anną Makuch, panią Justyną Kożar-Rozparą i panem Pawłem Mazurem uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Krakowa.

Pierwszym punktem programu były warsztaty w Żywym Muzeum Obwarzanka, podczas których uczniowie mieli okazję poznać unikatowy proces produkcji tego regionalnego produktu oraz własnoręcznie go wypiekać. Każdy uczestnik dostał dyplom CZELADNIKA OBWARZANKOWEGO i zabrał do domu samodzielnie uformowany oraz świeżo wypieczony krakowski przysmak.

Następnie podczas spaceru po otulonym śniegiem Krakowie uczniowie podziwiali Barbakan, Rynek Główny z Sukiennicami, Kościołem Mariackim i szopką betlejemską. Dodatkową atrakcją był zakup pamiątek na urokliwym jarmarku bożonarodzeniowym, który wprowadzał atmosferę zbliżających się świąt oferując oryginalne ozdoby choinkowe, kreatywne rzemiosło i pyszne jedzenie.

Kolejne dwie godziny uczestnicy wycieczki spędzili w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, czyli w jedynym w Polsce ośrodku popularyzującym wiedzę z zakresu lotnictwa cywilnego. W pomieszczeniach zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę terminalową m.in. punkt informacji lotniskowej, stanowiska check-in, punkt kontroli bezpieczeństwa, odbyły się zajęcia edukacyjne. Uczniowie poznali ścieżkę pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym i dowiedzieli się, jakich niezbędnych czynności musi dokonać pasażer przed rozpoczęciem podróży samolotem. Mieli też możliwość zobaczenia zabronionych, nietypowych przedmiotów czy zarekwirowanych pamiątek, których nie wolno przewozić. Mogli także wygodnie rozsiąść się w prawdziwych fotelach lotniczych we wnętrzu statku powietrznego, poznać procedury związane z bezpieczeństwem i tajniki pracy personelu pokładowego

Na uczniów czekał również symulator lotu, za sterami którego mieli szansę usiąść najbardziej aktywni uczestnicy wycieczki, którzy poprawnie rozwiązali zagadki logiczne i zwyciężyli w ciekawych konkursach podsumowujących wiedzę. Pobyt w terminalu zakończyło wyjście na taras widokowy, z które uczniowie mogli obserwować przyloty i odloty samolotów oraz obsługę maszyn na płycie lotniska np. odmrażanie samolotów przez służby techniczne.

Mikołajkowa wycieczka bardzo się udała😊Lotnicza przygoda połączona ze smakowitymi warsztatami wypieku obwarzanków w świątecznym, magicznym Krakowie, dostarczyły wszystkim niezapomnianych przeżyć i wspomnień😊

Skip to content