W dniu 8 grudnia w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbył się występ bożonarodzeniowy oraz kiermasz świąteczny zorganizowany przez rodziców. W pięknej świątecznej scenerii, przedszkolaki i uczniowie wprowadziły nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Przedszkolaki w strojach aniołków, pasterzy, owieczek przedstawiły swój program śpiewając kolędy i piosenki. Przepięknie recytowały wiersze i tańczyły skomplikowane układy taneczne. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.
Po występach przedszkolaków zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć świąteczny program „Mikołajkowy koncert” przygotowany przez uczniów klas I – III. Jako pierwsza zaprezentowała się klasa III. Uczniowie w odświętnych strojach i mikołajkowych czapeczkach zaśpiewali dwie świąteczne piosenki „Nie miały aniołki choinki na święta” oraz „Mikołaj jest wśród nas”. Następnie wystąpił zespół wokalno – taneczny składający się z uczniów klasy I i II. Mali tancerze rozpoczęli występy od tańca „O dobrym Świętym Mikołaju”. Wykonali ciekawe układy taneczne do pastorałek i piosenek świątecznych. Umiejętnościami wokalnymi popisali się wokaliści, którzy zaśpiewali: „A Mikołaj pędzi” – Zosia Konieczna; „Sekret Mikołaja” – Marcel Kizlich, Leon Skrzypiec, Dawid Frączek, Kuba Gaweł; „Dziecięca pastorałka” – Alicja Olejniczak; Zosia Tkaczyk, „Dziś w stajence” – Jagoda Cioć, Amelka Świtała, Laura Hanas; „Pachnie świętami” – Helenka Burzyńska. Do występów dzieci z klasy III przygotowała wychowawczyni Joanna Koza, i Magdalena Cyganek, a koło wokalno – taneczne opiekunowie Anna Białas i Ewelina Gocyla – Dusza.
Następie swój talent aktorski zaprezentowali uczniowie klasy VI w inscenizacji pt.”Opowieść wigilijna na nowo” na podstawie „Opowieści wigilijnej” K.Dickensa pod pilnym okiem nauczyciela Jolanty Roterman. Przedstawieniem tym młodzi aktorzy chcieli przywołać i na nowo uświadomić istotę Świąt Bożego Narodzenia. Postać bohatera powieści, Ebenezera Scrooge’a, który zapomniał o tym, czym jest dzielenie się z innymi, pomoc potrzebującym, czy też radość ze wspólnego świętowania wspaniale się do tego nadawała. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przygotowali się do odegrania swoich ról, wykazali się odpowiedzialnością, dojrzałością i niezwykłym talentem artystycznym. Przedstawienie dostarczyło widzom wielu emocji i wrażeń.
Pani Dyrektor na koniec podziękowała przedszkolakom i uczniom za piękny występ, a także przybyłym gościom za obecność oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Po uroczystości odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez rodziców.
W czasie kiermaszu można było nabyć pyszne ciasta, babeczki, gorącą czekoladę i ozdoby świąteczne przyniesione przez uczniów naszej szkoły.

Skip to content