W dniu 5 grudnia 2023 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Światowego Dnia Wolontariatu. Apel był okazją do tego, aby przypomnieć, jak ważną rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych. W naszej szkole wolontariusze włączają się w bardzo wiele akcji dobroczynnych motywując do działania całą społeczność szkolną. Corocznie bierzemy udział w akcjach odbywających się cyklicznie, takich jak Góra Grosza, WOŚP, akcja pomocy podopiecznym Fundacji ,,Pomóż i Ty”, pomoc dla Schroniska Dla Zwierząt w Zawierciu, zbiórka Talenciaków, pomoc Ukrainie, akcja ,,Pomagamy na święta” .
Uczennice klasy VIII przedstawiły ideę wolontariatu, a uczniowie klasy IV zaprezentowali krótki występ artystyczny. W dniu 5 grudnia 2023 r. nowymi członkami Szkolnego Koła Wolontariatu zostali uczniowie klasy IV i VIII.
Uczeń klasy IV Adrian Frączek zachęcił wszystkich uczniów do włączenia sie w działania Szkolnego Koła Wolontariatu słowami papieża Jan Pawła II ,, Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi „. To dobro zawsze do nas powraca.

Skip to content