Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i prawdziwej magii. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy i  jednocześnie źródłem szacunku dla tolerancji oraz obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Z tej okazji 29 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa dla klas I – III. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w ,,salę wróżb”. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka. Katalog wróżb był bogaty, każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Uczestnicy andrzejkowej zabawy chętnie rzucali monetą do miski, by dowiedzieć się, czy spełni się ich marzenie, każdy losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Była również wróżba „wychodzenie butów za próg”, która wróży kto w przyszłości pierwszy ożeni się lub wyjdzie za mąż. Andrzejkowa zabawa nie mogła obejść się również bez słodkich ciasteczek, do których dołączona była andrzejkowa przepowiednia.
Zabawę andrzejkową uświetniły również przeboje muzyczne, podczas których dzieci mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami tanecznymi. Były tańce w parach, ale nie zabrakło też wspólnej zabawy w tradycyjnym kółku, jak również wesołe pląsy „wężykiem”. Na koniec zabawy czekał na dzieci słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.
Spędzony wspólnie czas przepełniony był dużą dawką radości i był wspaniałą okazją do integracji uczniów klas młodszych.

Skip to content