Uczniowie klasy VIII wraz z nauczycielem biologii Panią Jolantą Roterman i wychowawcą Panią dyrektor Anną Makuch, 7 listopada 2023 r. wzięli udział w jednodniowym wyjeździe edukacyjnym, do Katowic na wystawę Body World.

Jest to najliczniej odwiedzana na świecie naukowa wystawa, autorstwa prof. Gunthera von Hagensa. Ekspozycja opowiada o cudzie, złożoności i kruchości ludzkiego ciała. Inspiruje do życia z zachowaniem witalności i pełni sił. Ponadto celebruje potencjał ludzkiego ciała w ruchu poprzez estetyczną prezentację jego nieskazitelnej formy i złożonych funkcji. Wystawa prezentująca autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, prezentuje ludzki organizm w zdrowiu i w chorobie. Porównuje zdrowe ciała z ciałami, które uległy różnorodnym chorobom i dysfunkcjom. Wystawa prezentuje ponad 160 anatomicznych okazów oryginalnych ludzkich ciał – „plastynatów”, które pokazują jak precyzyjne i kruche są nasze organizmy.

Dzięki wystawie uczniowie mieli okazję na wnikliwe spojrzenie, co dokładnie znajduje się pod naszą skórą. Był to niezmiennie ekscytujący wyjazd i bardzo ciekawa lekcja anatomii.

Skip to content