Dzień 10 listopada w naszej szkole miał niecodzienny charakter, bowiem uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę. Na szkolnym korytarzu prezentowano fotografie i informacje historyczne związane z obchodzonym 11 listopada świętem. Cała społeczność szkolna miała symboliczne biało-czerwone kotyliony.

Uroczysty apel z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczął się występem uczniów klas młodszych. Mali patrioci zaśpiewali piosenki związane z Ojczyzną – klasa II piosenkę pt: „Jest takie miejsce – Polska”, natomiast klasa III zaprezentowała się z piosenką „Co to jest niepodległość” oraz wykonała układ taneczny do melodii „Płynie Wisła, płynie”.

Polska przez 123 lata była pod zaborami, nie było jej na mapie świata. Dzięki odwadze, determinacji oraz nadziei Polaków, nasz kraj znów stał się wolny.

Aby uczcić pamięć tamtych wydarzeń, uczniowie klasy IV i VIII pod kierunkiem pani Justyny Kożar – Rozpara i Anny Białas przygotowali program artystyczny z tej okazji. Wiadomości historyczne oraz wiersze przeplatane były pieśniami patriotycznymi, do których przygrywał na akordeonie uczeń klasy V Aleksander Skrzypek.

Podczas apelu, w ramach corocznej akcji „Szkoła do hymnu”, cała społeczność szkolna radośnie odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Inicjatywa co roku zrzesza miliony polskich uczniów i setki tysięcy nauczycieli, którzy chcą wspólnie przeżyć święto narodowe.

10 listopada w naszej szkole był wyjątkowo udany. Połączył wszystkich, którzy wspólnie starali się pokazać, że są Polakami – patriotami. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.

Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Skip to content