W środę 09.11.2023 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to jedno z tych świąt i uroczystości, które dzieci lubią najbardziej. A to dlatego, że wiedzą o tym święcie bardzo dużo a jego obchody sprawiają wiele radości i uśmiechu.

Tego dnia przedszkole wyglądało jak wielka księga baśni i bajek- dzieci zamieniły się w piękne postaci, zarówno te ze starszych, jak i nowoczesnych bajek. Były Królewny, Psi Patrol, Supermeni, Biedronki i wiele innych znanych i lubianych bohaterów kreskówek. Zabawy rozpoczęliśmy od prezentacji dziecięcych strojów oraz nauki wesołego wierszyka. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki słowne, bajkowe zadania logiczne i matematyczne, a także obejrzały teatrzyk pacynkowy wystawiony przez nauczycielki pt. „Jaś i Małgosia”. Teatrzyk bardzo przypadł do gustu małym widzom. Po spektaklu maluchy i starszaki udały się na poczęstunek, a po nim odbył się bal i wesołe zabawy taneczne.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest też doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Dlatego też zaprezentowaliśmy dzieciom podczas zajęć popołudniowych wysłuchanie klasycznych bajek, gdzie dobro wygrywa nam złem, a bajki mają morał.

Dziękujemy dzieciom za wspaniałą zabawę i bardzo mile spędzony czas.

Skip to content