Jest to jedno z nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje . Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. W pochmurne listopadowe dni wspaniale sprawdza się to wesołe święto .

Świętowanie tegorocznego Dnia Życzliwości i Pozdrowień rozpoczęliśmy od samego rana . Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym – symbol radości i optymizmu. Na korytarzu powstała gazetka, na której zawisły hasła związane z życzliwością, jak również kartki i rysunki wykonane przez chętnych uczniów z miłym słowem, cytatem lub myślą na temat serdeczności, przyjaźni i życzliwości. .

Podczas apelu uczennica klasy VIII Oliwia Popczyk przybliżyła historię tego wesołego święta, które w tym roku obchodziliśmy pod hasłem „Powróćmy do życzliwości”. Zaś uczniowie klasy I zaprezentowali tematycznie związany wiersz i zaśpiewali piosenkę pt.:„Bardzo kulturalna piosenka”, która wpadła w ucho całej społeczności szkolnej i mamy cichą nadzieję, że stanie się ona hymnem naszego Szkolnego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, którego inicjatorkami są Panie: Justyna Kożar – Rozpara i Anna Białas.

Fajnie by było, gdyby dzień życzliwości obchodzono codziennie…

Skip to content