Dnia 26 października 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Józefy Jabczyńskiej w Wysokiej, miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły, uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. To emocjonujące wydarzenie jest piękną, szkolną tradycją kultywowaną od wielu, wielu lat. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia wytrwale i starannie pod kierunkiem swojej wychowawczyni Anny Białas. W tej niezwykle ważnej i pięknej uroczystości oprócz całej społeczności szkolnej uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Łaz – Pan Maciej Kaczyński Dyrektor MOK- u w Łazach – Pan Grzegorz Piłka, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Łazach – Pani Bogusława Serzysko, Kierownik Filii Biblioteki Publicznej w Wysokiej – Pani Beata Luraniec, Pani Prezes ZNP w Łazach –Teresa Nowak, Pani Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Wiesiółce – Joanna Ziaja, Sołtys sołectwa Wysoka – Pan Henryk Sobieraj, Pani Monika Banasiak – Przewodnicząca Rady Rodziców. W uroczystości wzięli również udział wszyscy Rodzice i Bliscy naszych Pierwszaków.

Po powitaniu przez Panią dyrektor Annę Makuch, gości i wszystkich zgromadzonych, na scenę w rytm melodii „Morskie opowieści”, wkroczyli w marynarskich strojach bohaterowie uroczystości, którzy rozpoczęli swój występ artystyczny pod hasłem „Rejs do krainy wiedzy”. Pierwszakom podczas „rejsu” towarzyszyli: kapitan – uczennica klasy VIII Amelka Banasiak oraz pirat – uczeń klasy IV Adrian Frączek. Zarówno kapitan, jak i pirat w czasie „rejsu” prowadzili z dziećmi zabawną rozmowę oraz zadawali „małym marynarzom” zadania do wykonania. Pierwszaki podczas występu wykazały się wieloma umiejętnościami i mimo wielkiej tremy, swoim pięknym występem udowodniły, że zasługują na miano uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefy Jabczyńskiej w Wysokiej. Zaprezentowali wiedzę o właściwym zachowaniu się w szkole, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, dali się poznać jako młodzi patrioci, kochający swoją Ojczyznę. Zadeklarowali chęć do nauki. Podczas występu ujawnili swoje prawdziwe talenty zarówno recytatorskie, jak i wokalne. Całości dopełniała piękna dekoracja.

W drugiej części uroczystości, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją klasę i szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po tym, nastąpiła najważniejsza chwila–PASOWANIE. Pani dyrektor Anna Makuch „czarodziejskim ołówkiem” pasowała każdego Pierwszaka na ucznia, a wychowawczyni wręczyła każdemu uczniowi okolicznościowy dyplom i legitymację szkolną. Natomiast przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Amelia Banasiak nakładała na głowę każdego Pierwszaka biret na znak, że zostali oni przyjęci w poczet społeczności szkolnej Następnie Pan Burmistrz Maciej Kaczyński oraz wszyscy goście skierowali do naszych małych bohaterów wiele miłych, ciepłych słów, życzenia i gratulacje, jak również przekazali im prezenty. Pierwszaki otrzymały również piękne upominki od koleżanek i kolegów z klasy II i III, którzy przywitali ich bardzo serdecznie piosenkami i wierszykami.

Na zakończenie uroczystego spotkania, delegacja Rodziców z klasy I serdecznie podziękowała wychowawczyni za przygotowanie uczniów do tego uroczystego dnia, a  Pani dyrektor Annie Makuch za przyjęcie Pierwszoklasistów w poczet społeczności szkolnej. Złożyli także życzenia swoim pociechom życząc im samych wspaniałych ocen, uśmiechu, spełnienia dziecięcych marzeń. Uczniowie od rodziców otrzymali rogi obfitości oraz kubeczki i znaczek na pamiątkę tego ważnego dla nich dnia.

Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy spotkali się w pięknie udekorowanej z tej okazji sali lekcyjnej na słodkim, poczęstunku przygotowanym przez Rodziców z klasy I.

Skip to content