Już niebawem nasi podopieczni z klasy 8 staną przed pierwszą poważną życiową decyzją, którą będzie planowanie własnej kariery zawodowej. W ramach doradztwa zawodowego na bieżąco dajemy im możliwość poznawania różnych zawodów oraz miejsc pracy. Dzięki zaangażowaniu nauczyciela doradztwa zawodowego pani Bożeny Gizak zorganizowaliśmy wspólnie z SP w Chruszczobrodzie wyjazd na dni otwarte do dwóch szkół w Dąbrowie Górniczej.

Wyjazd został poprzedzony wizytą naszych absolwentów, którzy opowiadali o swoich wyborach i szkołach, w których obecnie się uczą. Gościliśmy Mateusza Dubaja. Kacpra Chmurzyńskiego i Krzysztofa Popczyka. Chłopaki nie tylko opowiadali o nauce w nowej szkole, ale także odpowiadali na liczne pytania ósmoklasistów.

27 września 2023 r. uczniowie klasy 8 mieli okazję na żywo poznać ofertę edukacyjną szkół średnich w Dąbrowie Górniczej. OdwiedziliZespół Szkół Technicznych przy ul. Królowej Jadwigi, Zespół Szkół Branżowych i Technicznych „Sztygarka” przy ul Legionów Polskich oraz gościnnie Wyższą Szkołę Bankową.

Z pewnością dzięki bogatej ofercie edukacyjnej szkół, uczniowie będą mogli wybrać taki kierunek kształcenia, który odpowiada ich zainteresowaniom i planom na przyszłość.

Skip to content