Puchar Tymbarku istnieje od 2000 roku. To największe tego typu rozgrywki dla dzieci w Europie, w których dotychczas udział wzięło blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Każda edycja Turnieju rozpoczyna się jesienią od meczów na etapie gminnym i powiatowym. Wiosną rozgrywane są finały wojewódzkie, których zwycięzcy dostają się do finału ogólnopolskiego. Ten rozgrywany jest w Warszawie, a wieńczy go Wielki Finał na PGE Narodowym.

Do 2013 roku i XIII edycji Turniej był dedykowany wyłącznie drużynom do lat 10. W edycji XIV został rozszerzony o kategorię U-12, a rok później również U-8. Tak jest do dziś, przy czym dla najmłodszych rozgrywki kończą się finałami wojewódzkimi. Starsi rywalizują jeszcze o triumf we wspomnianym finale ogólnopolskim.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 12 lat firma Tymbark.

Do głównych celów rozgrywek należą: popularyzacja aktywnego stylu życia wśród dzieci, odkrywanie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

21 kwietnia 2023 r. odbyły się eliminacje powiatowe, w których wzięło udział ponad stu adeptów i adeptek piłki nożnej. Turniej zorganizowany przy współpracy Football Academy Zawiercie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III i V. Na etapie powiatowym drużyna chłopców w kategorii U-10 wywalczyła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju piłkarskich talentów!!!

Skip to content