W maju 2023 roku rozpoczęły się wyczekiwane prace związane z wymianą ogrodzenia frontowego przy posesji naszej szkoły.

Stare, prawie 60-letnie ogrodzenie wykonane było z metalowych przęseł, które mimo wielokrotnego malowania, już silnie skorodowało. Ponadto w bardzo złym stanie technicznym była podmurówka i słupki murowane z białej cegły. Ogrodzenie wiele razy było spawane, podpierane i zabezpieczane przed przewróceniem się. Jego nieznaczna wysokość zachęcała również uczniów do przechodzenia za wypadającą piłką bezpośrednio na ruchliwą ulicę. Ogrodzenie zaczęło stanowić poważne zagrożenie dla korzystających z boiska szkolnego, a przede wszystkim jego estetyka pozostawiała wiele do życzenia.

Pierwszy, najtrudniejszy etap obejmował usunięcie ok. 200 mb starego ogrodzenia wraz z podmurówką przy ulicy Mickiewicza i częściowo od strony ulicy Fabrycznej oraz przygotowanie podłoża do montażu nowego ogrodzenia. Prace te wykonała nam nieodpłatnie Firma PPHU „DOLOMIT” Kopalnia Ząbkowice.

Drugi etap, który trwał całe wakacje to montaż paneli ogrodzeniowych wraz ze słupkami z podmurówką, a także montaż bramy i furtki wejściowej oraz bramy dojazdowej do boiska od ulicy Fabrycznej. Prace te z kolei wykonała Firma HUB-BRUK Hubert Juszyński.

Głównym ekspertem i wykonawcą elementów ogrodzenia była Małgorzata i Tomasz Solipiwko Firma „SOLEX”, którzy bardzo pomogli nam w wyborze rodzaju i jakości ogrodzenia oraz zasponsorowali część paneli.

Trzeci etap prac to uzupełnianie ubytków ziemi przy ogrodzeniu i równanie terenu.

W prace te, które miały miejsce 22 września zaangażowali się sołtys sołectwa Wysoka, rodzice uczniów i dzieci przedszkolnych – zarówno ojcowie, jak również mamy, uczniowie i pracownicy szkoły oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Wiesiółce. Dzięki wspólnej pracy i sprzyjającej nam pogodzie, w jeden dzień udało się wyrównać cały teren przylegający do ogrodzenia z obu stron.

Teraz możemy się cieszyć z pięknego nowego ogrodzenia, które znacznie podnosi estetykę obiektu, a także bezpieczeństwo placówki.

Mamy nadzieję, że podoba się nie tylko naszej społeczności szkolnej, ale także mieszkańcom Wysokiej.

Dyrektor szkoły pani Anna Makuch bardzo gorąco dziękuje za sfinalizowanie tego ważnego dla szkoły przedsięwzięcia:

Panu Maciejowi Kaczyńskiemu – Burmistrzowi Łaz

Panu Januszowi Kmiecikowi – Prezesowi PPHU „DOLOMIT” Kopalnia Ząbkowice

Panu Henrykowi Sobieraj – Sołtysowi sołectwa Wysoka

Pani Małgorzacie Głąb – Kierownikowi Wydziału Inwestycji UM Łazy

Państwu Małgorzacie i Tomaszowi Solipiwkom-Zakład Produkcyjno-Handlowy „SOLEX” Ogrodzenia Wiesiółka

Panu Hubertowi Juszczyńskiem – właścicielowi HUB-BRUK Łazy

Radzie Rodziców oraz rodzicom dzieci przedszkolnych i uczniów

Druhnom OSP Wiesiółka

zaangażowanym pracownikom pedagogicznym i obsługowym szkoły oraz uczniom.

Takie działania nas uskrzydlaj!!!

Dlatego będziemy nadal upiękrzać rozległy teren wokół naszej szkoły.

Skip to content