Jak co roku w naszym przedszkolu, zgodnie ze światowym świętem, 15 września obchodzimy uroczystość Dnia Kropki. Jest to dzień talentów, kreatywności, odwagi i zabawy, dlatego z przyjemnością angażujemy się wtedy do przygotowania wesołych i tematycznych zabaw i konkursów.

Tego dnia wszystkie dzieci z grupy maluchów i starszaków ubrane były tematycznie, w kropeczki. Już sam ubiór wprawił dzieci w wesoły nastrój. Zdarzały się próby policzenia kropek na ubraniach przez dzieci, jednak ich ilość przerosła oczekiwania wszystkich.

Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania dzieci z książką „The Dot”, którą napisał Peter Reynolds. Z treścią książki zapoznała dzieci pani bibliotekarka – Beata Luraniec. Dzieci z przyjemnością wysłuchały i omówiły opowiadanie. Po krótkim wstępie dzieci wraz panią bibliotekarką wykonały wesoły kropeczkowy plakat. Dzieci uczestniczyły także w wesołych układach tanecznych, grach i konkursach. Dużą przyjemność sprawiły przedszkolakom stacyjki zadaniowe. Dzieci z przyjemnością nauczyły się także piosenki pt. „Gdzie jest kropka?” Było dużo śmiechu i radości.

Trzeba przyznać, że dzień kropki to zdecydowanie jedno z ulubionych świąt naszych przedszkolaków.

Skip to content