1 lipca teren Centrum Rekreacji przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach zapełnił się kolorowymi strojami, muzyką, śpiewem, który niósł się donośnie po okolicy. A wszystko to w ramach II Jurajskiego Festiwalu Kultury Ludowej. Było to wielkie święto folkloru. Festiwal był wyjątkową okazją, aby pokazać bogactwo i różnorodność lokalnej tradycyjnej kuchni, a także podzielić się smakiem i pasją z innymi miłośnikami dobrego jedzenia. Tego dnia do Koziegłów zjechały 43 podmioty: zespoły śpiewacze, taneczne, obrzędowe i kapele ludowe z czterech powiatów: będzińskiego, częstochowskiego, myszkowskiego i zawierciańskiego. W kategorii „Zespoły Taneczne” powiat zawierciański reprezentowali nasi uczniowie – zespół taneczny uczniów SP im. Józefy Jabczyńskiej z Wysokiej. Wywalczyli oni pierwsze miejsce w powiecie, a następnie powtórzyli swój sukces w Koziegłowach, gdzie na cały region również zdobyli I miejsce prezentując układ taneczny Suita krakowska. Ogromną niespodzianką dla wykonawców było wręczenie specjalnych nagród Grand Prix – biletów do Brukseli ufundowanych przez Jadwigę Wiśniewską Posła do Parlamentu Europejskiego.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasi podopieczni po raz kolejny tak pięknie zaprezentowali swoje umiejętności i osiągnęli kolejny wielki sukces. Brawa!