W dniach 04.06-10.06.2023 r. 62 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Anny Makuch, p. Anny Białas, p. Justyny Kożar-Rozpara, p. Aldony Skrzypiec, p. Moniki Banasiak oraz p. Pawła Mazura uczestniczyło w „zielonej wycieczce” do Jastrzębiej Górze.

Dzieci wypoczywały w malowniczej, małej i spokojnej miejscowości turystycznej położonej u nasady Półwyspu Helskiego w Jastrzębiej Górze. Uczniowie spacerowali brzegiem morza, a tym samym korzystały z przesyconego jodem powietrza i podziwiały dziewiczą przyrodę Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Doskonałymi lekcjami przyrody „na żywo” był spacer klifem do miejsca najdalej wysuniętego na północ naszego kraju tzw. Gwiazdy Północy oraz wędrówka przez wąwóz Lisi Jar. Dodatkowo uczestnicy mieli zorganizowane wycieczki: na Hel (spacer Bulwarem Nadmorskim, zwiedzanie portu, rejs statkiem), do Gdyni (spacer po gdyńskim porcie, zwiedzanie statku muzeum „Dar Pomorza”, pobyt w gdyńskim akwarium, zabawy w Centrum Nauki EXPERYMENT), do Kniewa (zwiedzanie strusiej farmy, karmienie zwierząt oraz smażenie i degustacja jajecznicy ze strusiego jaja), pieszą wycieczkę na Rozewie (wejście na latarnię). Podczas wycieczek uczniowie słuchali legend oraz ciekawostek związanych z danym miejscem. Dużą atrakcją był również udział dzieci i młodzieży w spotkaniu szantowym, na którym nie zabrakło świetnej zabawy przy piosenkach i przyśpiewkach marynarskich.

W trakcie pobytu na „zielonej wycieczce” nastąpiła pełna integracja zespołów klasowych, nawiązały się nowe przyjaźnie, dzieci poznały głębiej pracę w zespole, nabyły wiele nowych umiejętności. Służyły temu zorganizowana dyskoteka i ognisko. Ponadto dzieci uczestniczyły w rozmaitych zajęciach sportowych na plaży i placu zabaw. Nie zabrakło rzeźb z piasku i zbierania muszelek i bursztynów. Korzystając z dobrodziejstw klimatu uczniowie dostali pokaźny „zastrzyk zdrowia”, a przez wycieczki poznali tradycje, zabytki kultury i historie nadmorskiego regionu. Przez cały pobyt zarówno pogoda, jak i nastroje wszystkich uczestników były wyśmienite. Po wizycie nad morzem pozostają wspomnienia i żal, że czas upływa tak szybko.

Skip to content