Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie,
drży powietrze po ich śmigłym zniku.
Wakacje, panie profesorze!

Dnia 23 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego 2022/2023.
W uroczystości udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz goście – Radna Rady Miejskiej Łaz Wiesława Majczak, ks. Proboszcz Mariusz Smętek oraz przewodnicząca Rady Rodziców Monika Banasiak.

W części oficjalnej Pani Dyrektor Anna Makuch odczytała list Burmistrza Łaz Pana Macieja Kaczyńskiego, następnie skierowała wiele ciepłych słów do uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców, dziękując wszystkim za wkład włożony w pracę w kończącym się roku szkolnym.
W następnym punkcie uroczystości uczniowie otrzymali świadectwa za najlepsze wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, nagrody książkowe, dyplomy oraz upominki, rodzice z kolei listy gratulacyjne za wysokie wyniki w nauce swoich pociech oraz dyplomy podziękowania za zaangażowanie i aktywną współpracę w minionym roku szkolnym.

Po rozdaniu świadectw i nagród uczniowie koła tanecznego prowadzonego pod kierunkiem pań Anny Białas i Eweliny Gocyla-Dusza zaprezentowały krótki występ taneczny, następnie dali ostatni występ słowno-muzyczny uczniowie klasy VIII przygotowani pod kierunkiem Pani Aldony Skrzypiec – wychowawczyni klasy. Oto kilka słów o występie: do szkoły zawitało FBI – siódmoklasiści przebrani za agentów specjalnych prowadzili dochodzenie w sprawie ósmoklasistów. Wykonano skecz z udziałem Amelii Banasiak, Karoliny Dymarczyk, Volodji Rosila, Oliwii Popczyk, Aleksandra Skrzypka, podczas którego nastąpiło schwytanie groźnej grupy przestępczej pod nazwą „Ósemka” oraz skazanie ich na rozpoczęcie nauki w szkole średniej i szczęśliwe życie. Z humorem, ale też z nostalgią pożegnaliśmy absolwentów. Występ uświetniły podziękowania, wiersze oraz piosenka pt.: „Dni, których jeszcze nie znamy” w wykonaniu 8 klasy – na ukulele grała Liwia Imielska, na gitarze Krzysztof Popczyk, a na akordeonie Aleksander Skrzypek. W drogę… po własny los.

Po części oficjalnej uczniowie tradycyjnie spotkali się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami. I teraz mogą powiedzieć to samo, co bohater książki „Mikołajek” –
„Fajnie jest na wakacjach – razem z kolegami pływamy, opalamy się, biegamy, bijemy się, nie odzywamy się do siebie, i jest super zabawa.”

Gratulujemy wszystkim uczniom osiągnięć w roku szkolnym 2022/2023 !!!
Do zobaczenia we wrześniu 🙂

Skip to content