Funzeum w Gliwicach to muzeum światła i koloru, gdzie sztuka i nauka spotykają się z dobrą zabawą. Dzieci mogą się tam bawić a jednocześnie doświadczać. I właśnie do tego magicznego miejsca dnia 13 czerwca udały się przedszkolaki oraz uczniowie klasy 1 wraz z wychowawczyniami. Już sam przejazd autokarem był wielką atrakcją dla dzieci. A zabawa w samym Funzeum okazała się wspaniała! Dzieci odbyły niezwykłą podróż przez poszczególne kolory, sprawdzały ciepłotę swojego ciała, oglądały interaktywne instalacje, a także trójwymiarowe obrazy za pomocą okularów 3D. Uczniowie przeprowadzali doświadczenia ze światłem i kolorami, wygrywali melodie na podłogowym pianinie. Były jeszcze kolorowanki. Każde dziecko kolorowało wybrane przez siebie zwierzątko, które później zostało ożywione i można je było zobaczyć w ruchu – na wielkiej ścianie. No i na koniec- kraina zabawy. A tu: podniebny plac zabaw, basen z podświetlanymi piłkami, duże klocki i wiele innych atrakcji. To był naprawdę udany wyjazd !!!