….. pod takim hasłem 24 czerwca 2023 r. odbył się na placu szkolnym Festyn Rodzinny zorganizowany przez Sołectwo Wysoka przy współpracy Pani Dyrektor, nauczycieli i Rady Rodziców naszej szkoły. Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście w osobach Burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Dariusza Tabasa, Radnej Rady Miejskiej Wiesławy Majczak, emerytowanej Dyrektor LO w Siewierzu Ireny Kmiecik.

Piknik rozpoczął się prezentacją części artystycznej dzieci z przedszkola i szkoły. Jako pierwsi na scenie pojawili się w pięknych ludowych strojach uczniowie klasy III prezentując taniec „Suita krakowska”, następnie powitaliśmy na scenie najmłodszych, którzy pięknie zaprezentowały się w układach tanecznych. Pierwszy był to taniec z kwiatami, następnie układ choreograficzny do piosenki Cleo oraz do duetu wokalnego Helenki Burzyńskiej i Jagody Cioć. Swoje umiejętności wokalne przedstawiły Alicja Olejniczak uczennica klasy I wykonując piosenkę „Kolorowa Stonoga” oraz Amelia Banasiak uczennica klasy VIII piosenkę „O nich, o Tobie. Na zakończenie części artystycznej wystąpił działający w szkole zespół taneczny „Promyki”. Tancerze zaprezentowali układy taneczne do melodii „Toca, Toca”, „Senorita” oraz śpiewająco złożyły życzenia rodzicom i wszystkim zebranym wykonując piosenkę „Kocham Mamę i Tatę nie tylko od święta”.

Dzieci nie tylko pięknie wystąpiły, ale i pięknie wyglądały w przygotowanych strojach i z ciekawymi rekwizytami. Wszyscy goście z zainteresowaniem oglądali występy artystyczne przedszkolaków oraz uczniów.

To rodzinne spotkanie umilił występ ………………

Na piknik przybyły całe rodziny, na które czekało moc atrakcji: dla najmłodszych były dmuchańce, zjeżdżalnia, konkursy oraz konkurencje sportowe i zabawy ruchowe pod okiem pani animator, która umilała czas dzieciom. Powodzeniem cieszyły się również atrakcje takie jak „wesoły makijaż” oraz „kolorowa mata”, na której prowadzone były zajęcia sensoryczne.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z ciastami, gdzie można było posmakować pysznych wypieków przygotowanych przez mamy i babcie dzieci oraz stoisko gastronomiczne, gdzie królowały kiełbaski z grilla bigos, żurek i hot – dogi. Nie zabrakło również stoiska z watą cukrową, popcornem, zimnymi napojami. Nie zabrakło również stoiska z zabawkami.

Do wspólnej zabawy tanecznej zachęcał wszystkich małych i dużych DJ Rakso. Piknik dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i pokazał, że wszyscy potrafią wspólnie się bawić. Rodzinny nastrój, przyjemna atmosfera, super pogoda sprawiły radość zarówno dzieciom, ich rodzinom, a także wszystkim przybyłym mieszkańcom Wysokiej i Wiesiółki.

Wszystkim osobom, którzy przyczynili się do organizacji pikniku serdecznie dziękujemy.

Skip to content