Biblioteka jest miejscem, do którego chętnie zaglądamy, ponieważ jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Zawsze można znaleźć w niej coś dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – wciągnięcie w fantazyjny i nierealny świat. Oferta biblioteki jest różnorodna i dostosowana do potrzeb jej użytkowników.

W szkolnym „Turnieju Wiedzy o Książce i Bibliotece” brało udział aż 21 chętnych uczniów z klas IV-VIII.

W „Gminnym Turnieju Wiedzy o Książce i Bibliotece” dnia 18 maja 2023 r. w MOK-u w Łazach III miejsce w gminie zajęła drużyna w składzie:

1. Wiktor Stefański – klasa VIII
  2. Malwina Kleszcz – klasa VIII
  3. Julia Ślązak – klasa VII

Wyróżnienie uzyskała drużyna w składzie:

1. Gabriela Konieczna – klasa VIII
  2. Kacper Chmurzyński – klasa VIII
  3. Krzysztof Popczyk – klasa VIII

Laureaci szkolnego konkursu „Najlepszy czytelnik roku szkolnego 2022/2023” to uczniowie:

Marcin Brzeziński – klasa II (23 książki)

Karolina Dymarczyk – klasa VII (20 książek)

Laura Hanas – klasa I (11 książek)