W dniu 15 czerwca 2023 r. w ramach obszaru kształtowania krytycznego podejścia uczniów do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych odbyła się debata oksfordzka, w której wzięli udział uczniowie klasy VII i VIII. Tematem debaty było twierdzenie: „Media społecznościowe i Internet pozytywnie wpływają na młodych ludzi”.

Stronę propozycji reprezentowali: Kacper Chmurzyński, Gabriela Konieczna oraz Oliwia Popczyk. Poglądy przeciwne przedstawiały uczennice: Amelia Banasiak oraz Malwina Kleszcz. Funkcję marszałka objął Krzysztof Popczyk. Michał Kwoka pełnił funkcję sekretarza. Pozostali uczniowie brali udział w debacie jako publiczność. Zgodnie z zasadami debaty oksfordzkiej mówcy naprzemiennie prezentowali swoje poglądy zgadzające się z tematem debaty oraz opinie sprzeciwiające się przedstawionemu twierdzeniu. Debata przebiegała w atmosferze poszanowania swoich poglądów i tolerancji na odmienne zdania i opinie na podany temat. Mówcy z każdej ze stron kulturalnie dyskutowali i odpowiadali na zadawane pytania oraz bronili swoich racji.

Po odbytym tajnym głosowaniu do publiczności najtrafniej dotarły argumenty propozycji, która opowiadała się za pozytywnym wpływem Internetu i mediów społecznościowych na młodych ludzi. Najlepszym debatantem zdaniem publiczności okazał się Kacper Chmurzyński.

Skip to content