Nadchodzi czas wakacji i czas wyjazdów, podróży, odkrywanie nowych zakątków świata. Dzieci będą odpoczywały w górach, nad morzem, nad jeziorem, w lesie.
Jak spędzić bezpiecznie wakacje?
Jak zachować się w chwili zagrożenia życia własnego oraz innych ludzi?
Jakich zasad należy przestrzegać nad wodą, w górach, na drodze i podczas wyjazdu za granicę?
Na wiele z tych pytań podczas prelekcji próbowali odpowiedzieć pan ratownik oraz pan dzielnicowy.

13 czerwca w ramach akcji Gminy Łazy „Bezpieczne wakacje” ratownik wodny Jurajskiego Parku Wodnego Stanisław Góźdź wspólnie z dzielnicowym Komisariatu Policji asp. szt. Michałem Turlejem przeprowadzili w naszej szkole prelekcję, która miała na celu uświadomić dzieciom i młodzieży jak spędzić bezpiecznie wakacje i jak zachować się w chwili zagrożenia życia zarówno swojego jak i drugiego człowieka. Na zakończenie spotkania przypomniane zostały również zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ważne numery alarmowe:
112 – numer alarmowy
997 – Policja