W miesiącu maj 2023 r. w przedszkolu w Wysokiej przeprowadzana będzie innowacja pedagogiczna pt. „Przedszkole majowe – rowerowe”, której celem jest promowanie pożądanych wartości takich jak zdrowy styl życia, wyrabianie postawy proekologicznej, bezpieczeństwo na drodze, czy wyrabianie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez dojeżdżanie i powrót z przedszkola do domu przez dzieci i rodziców rowerem bądź hulajnogą. Aby jak najlepiej przygotować dzieci do poruszania się takimi środkami transportu, do przedszkola zaproszeni zostali specjalni goście- panowie policjanci- st. sierż. Piotr Głąbik oraz st. sierż. Damian Seliga. Policjanci przeprowadzili ciekawe i pouczające zajęcia na temat ruchu drogowego, zaprezentowali dzieciom scenki dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz omówili jak powinien wyglądać dobrze przygotowany rowerzysta. Na koniec zajęć policjanci rozdali dzieciom odblaski oraz opaski. To był bardzo owocny dzień. Panom Policjantom dziękujemy serdecznie za odwiedziny i cenne wiadomości. A dzieci mogą śmiało wskakiwać na rowery !