W dniu 29.05.2023 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Afrykański podczas którego uczniowie mieli możliwość spotkania z panią Martą Bleszyńską – wolontariuszką Fundacji Kasisi niosącej pomoc dzieciom afrykańskim. Pani Marta podzieliła się z nami swoimi wrażeniami z pobytu w afrykańskim domu Dziecka Kasisi, prowadzonym przez siostry zakonne i opowiedziała historię adoptowanego przez nią na odległość chłopca, którego otoczyła wsparciem materialnym i duchowym. Pani Marta przygotowała wspaniałą prezentację nt.kontynentu afrykańskiego, świata roślin i zwierząt, a także zachęciła wszystkich do wsparcia Fundacji Kasisi.

Uczniowie klasy IV przygotowali prezentację – przedstawili w niej ciekawostki na temat Afryki, świata roślin i zwierząt, tradycji i zwyczajów oraz plemion zamieszkujących kontynent afrykański.

Uczniowie klas I-VIII wykonali plakaty o Afryce, a także wspaniałe tradycyjne maski afrykańskie wyeksponowane na szkolnej gazetce. Uczniowie klasy I i III z koła tanecznego zaprezentowali ciekawe układy taneczne inspirowane muzyką afrykańską. Dzieci z klasy II wystąpiły w piosence inscenizowanej pt.,,Dżungla, dżungla taka wielka dżungla’’. Przedszkolaki zaprezentowały się w pięknych maskach dzikich zwierzątek.

W stołówce szkolnej odbyła się degustacja afrykańskich potraw przygotowanych przez panie kucharki. Potrawy można było spożywać bez użycia sztućców – rękami, wcześniej starannie umytymi.

Dzień Afrykański był wspaniałą lekcją o Afryce i na długo pozostanie w naszej pamięci jako czas świetnej zabawy.

Skip to content