Nasze przedszkolaki włączyły się w ogólnopolską akcję “Cała Polska maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów”. Laurka dla Strażników Lasów jest inicjatywą, której celem jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Strażników Lasów poprzez edukowanie młodego społeczeństwa na temat ochrony lasów przed coraz częściej występującymi pożarami.

Tylko w 2020 roku w Polsce wybuchło 6627 pożarów lasów, z czego ponad 4800 zostało spowodowanych z WINY CZŁOWIEKA! Akcja ta chcę, abyśmy wspólnymi siłami propagowali modę na mądre i odpowiedzialne zachowania w naszych lasach, by systematycznie ograniczać w nich liczbę pożarów spowodowanych przez człowieka. Dzięki działaniom Strażników Lasów wspólnie będziemy DBAĆ O ZIELONE, A NIE SPALONE LASY!

Grupa “Starszaków” chcąc im podziękować za ciężką pracę, podczas zajęć plastycznych stworzyła piękne, kolorowe laurki. Te zostały przesłane do wirtualnej GIGA interaktywnej laurki składającej się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaków i dzieci młodszych klas szkół podstawowych z całej Polski, które znajdują się pod linkiem internetowym: Giga Laurka – las (straznicylasow.pl). Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat „Jak zapobiegać wypaleniom lasów” oraz „Jak dbać o las?”.

Skip to content