Kolejną formą integracji klasowej i międzyklasowej była wycieczka do Bajki Pana Kleksa w Katowicach, która odbyła się 28 kwietnia 2023 r. Wzięli w niej udział uczniowie klasy I i II.

Bajka Pana Kleksa jest to wspaniałe miejsce zabawy i edukacji pobudzające kreatywność oraz dostarczające dzieciom możliwości twórczego eksperymentowania. Dzieci w trakcie zwiedzania Akademii Pana Kleksa za pomocą otrzymanych wskazówek i rozwiązanych wspólnie zagadek odnalazły ukryte magiczne przedmioty Profesora Kleksa. Odkrywały sekrety Pana Kleksa ukryte w szufladach. Uczniowie brali również czynny udział w prowadzonych doświadczeniach i eksperymentach chemicznych. Poprzez zabawę dzieci uczyły się tego, jak dbać o czystość naszej planety oraz jak skutecznie i poprawnie segregować odpady. Zwiedzały „Podwodny Świat Królowej Aby” czyli interaktywną wystawę edukacyjną poświęconą ekologii i ochronie środowiska. Poprzez gry i zabawy uczniowie zapoznali się z problemem zaśmiecania obszarów morskich plastikiem pochodzącym z ich codziennego otoczenia. Odkryli najbardziej zagrożone gatunki wodnych stworzeń i zdobyli wiedzę, jak można je chronić. Ostatnim zadaniem do wykonania była pomoc królowej Abie w ocaleniu planety przed katastrofą ekologiczną.

W drodze powrotnej uczniowie zjedli wspólnie posiłek w restauracji McDonald’s. To był bardzo kreatywnie i miło spędzony dzień, który upłynął uczniom na wspólnej nauce, zabawie i doświadczaniu niecodziennych zjawisk. Dzieci w Bajce Pana Kleksa przeżyły niezapomnianą przygodę odkrywając tajemnice i zaglądając w różne zakamarki tego niezwykle ciekawego miejsca

Skip to content