W miesiącu kwietniu 2023 r. w grupie starszej został zrealizowany Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. „Bajkowa wyprawa”. Celem projektu było rozbudzanie zainteresowania literaturą klasyczną, upowszechnianie czytelnictwa oraz kształtowanie postaw kierunkowanych na prawdę, dobro i piękno. Warunkiem uczestnictwa w projekcie było wykonanie zadań z zakresu 7 bajek podanych na liście projektu. Dzieci bardzo miło i intensywnie spędziła czas z „Bajkową Wyprawą”. Przedszkolaki systematycznie poznawały kolejne bajki z zakresu literatury klasycznej, a były to: „Czerwony Kapturek”, „Trzy świnki”, „Kot w butach”, „Królewna Śnieżka”, „Calineczka”, „Złota rybka” oraz „Jaś i Małgosia”. W celu urozmaicenia formy przekazu, bajki były czytane przez wychowawcę lub przedstawiane w formie teatrzyków oraz inscenizacji. Zadania i materiały projektu dla każdej bajki były bardzo przemyślane i ciekawe, więc nie można było się nudzić. Wspólnie z Czerwonym Kapturkiem dzieci szukały drogi do domku babci, z trzema świnkami budowały domki. Kot w butach uczył jak sprytnie radzić sobie i pomagać innym. Z Calineczką nauczyły się mierzyć, a ze Złotą rybką liczyły i poznawały znaki matematyczne tj. <,>,=. Rozpoznawały i nazywały emocje towarzyszące Jasiowi i Małgosi, a z Królewną Śnieżką nakrywały do stołu. Było wiele zadań, wiele zabaw i dużo radości, które możemy zobaczyć na minkach dzieci.