W ramach nabywania i poszerzania wiedzy na temat bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych na terenie Regionalnego Centrum Ruchu Drogowego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Częstochowie.

Pod nadzorem wspaniałych instruktorów uczniowie mogli skorzystać z urządzeń symulujących sytuacje, do których dochodzi w ruchu drogowym. Uczniowie sprawdzali swoją znajomość na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym a także znajomość udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Symulatory szkoleniowe jednak okazały się najbardziej ciekawym punktem warsztatów: „wirtualne przejście dla pieszych”, kontrola czasu i reakcji jazdy samochodem osobowych, symulator dachowania. Całość szkolenia przebiegała w bardzo miłej atmosferze, każde zaplanowane atrakcje były ciekawe jak i bardzo edukacyjne dla naszych uczniów – uczestników ruchu drogowego.

Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję o bezpieczeństwie!!!