Już po raz drugi uczestniczyliśmy w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum POLIN w Warszawie pod hasłem Nie bądź obojętny. W tym roku wyjątkowej, bo upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Honorową Ambasadorką akcji została w tym roku Hanna Krall, pisarka i dziennikarka, autorka książki “Zdążyć przed Panem Bogiem”. Na jej motywach powstała poruszającą animacja, którą na lekcjach historii, języka polskiego i godzinach wychowawczych obejrzeli uczniowie klas starszych .Uczniowie klas IV-VI zapoznali się natomiast ze słuchowiskiem Takich dwóch, jak nas trzech Katarzyny Ryrych, przedstawiającym wyjątkową historię przyjaźni trzech chłopców oraz odkrywającym wartość, jaką niesie pamięć. Pani Justyna Kożar-Rozpara uczestniczyła także w szkoleniach orgaznizowanych przez Muzeum POLIN oraz przygotowała na korytarzu szkolnym wystawę poświęconą omawianym wydarzeniom.
Warto również dodać, że posadzone we wrześniu przez uczniów klasy VIII żonkile pięknie zakwitły na szkolnym klombie i stały się żywym symbolem tej corocznej akcji.