Pod takim hasłem dnia 10 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Józefy Jabczyńskiej w Wysokiej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelnika biblioteki szkolnej.

W czasie zajęć czytelniczych uczniowie mogli pobawić się pacynkami w „Teatrzyku Iskra”, były też zabawy ruchowe, oglądanie wnętrza biblioteki oraz książek na półkach. Najważniejszym zadaniem jednak było utrwalenie wiedzy dotyczące poznanych dotąd lektur szkolnych z zakresie kasy pierwszej. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zagadkami i układaniem rozsypanek wyrazowych, które tworzyły tytuły lektur. Na zakończenie dzieci pięknie zaprezentowały się śpiewając piosenkę.

Pani dyrektor Anna Makuch dokonała pasowania wszystkich uczniów najbardziej popularną książką Waldemara Cichonia pt. „Cukierku, Ty łobuzie”.

Najlepsi czytelnicy roku szkolnego 2021/2022 tj. Adrian Frączek z klasy trzeciej i Marcin Brzeziński z klasy drugiej oraz Adam Bizoń z klasy drugiej jako Czarodziej pomagali podczas rozdawania dyplomów, a także wypożyczali pierwszoklasistom ich pierwsze książki z biblioteki.

Uroczystość zakończyła się słodkimi cukiereczkami.