Zajęcia otwarte to jedna z form współpracy z rodzicami, w czasie której mają oni okazję zapoznać się między innymi ze sposobami pracy dydaktyczno – wychowawczej nauczycieli. Tego typu zajęcia zostały przeprowadzone 16 marca dla przyszłych przedszkolaków i 22 marca dla przyszłych pierwszoklasistów.

Podczas zorganizowanych zajęć w przedszkolu na dzieci czekało dużo edukacyjnych atrakcji, a rodzice  mieli okazję zapoznać się z placówką, kadrą pedagogiczną oraz rozkładem dnia. Przyszli przedszkolacy mogli zobaczyć, jak wygląda miejsce, w którym od nowego roku szkolnego będą spędzać większą część dnia. Dzieci uczestniczyły także w różnych formach aktywności m.in. w zabawach grupowych, zabawach z muzyką czy pracach plastycznych. Szczególną uwagę dzieci przyciągnęły przedszkolne kąciki zabaw, z których dzieci korzystały z uciechą.

Z kolei przyszli uczniowie klasy pierwszej wraz z rodzicami zapoznali się z salami lekcyjnymi oraz poznali jak będzie wyglądała nauka poszczególnych edukacji. Dzieci aktywnie uczestniczyły poprzez zabawę w nauce języka angielskiego, matematyki, przyrody oraz języka polskiego. Z ciekawością rozwiązywali zadania na tablicy interaktywnej, jak również z zaangażowaniem wykonywali wiosenne prace plastyczne.

Zarówno rodzice przedszkolaków jak i przyszłych uczniów otrzymali foldery z naszą ofertą edukacyjną.

Mamy nadzieję, że zarówno dla rodziców jak i dzieci zajęcia otwarte były ciekawym doświadczeniem i przyczynią się do tego, że wszyscy we wrześniu z ochotą i bez obaw spotkamy się ponownie w naszej placówce.

Skip to content