„Tylko sztuka i zabawa mogą nauczyć

dziecko marzenia o szczęściu i miłości,

dostarczają mu bowiem obrazu pewnego przebiegu zdarzeń,

pozwalają przeżyć napięcia wobec tego, co może się stać

i jak różnie można się w tych sytuacjach zachować”.

R. Miller

Dzieci z najmłodszych klas uczestniczyły w bieżącym roku szkolnym w dwóch wyjazdach do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu.

10 listopada 2022 r. uczniowie klas I-III oraz dzieci z grupy „0” oddziału przedszkolnego wyjechali na spektakl teatralny pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował?”.

2 marca 2023 r. odbył się wyjazd na spektakl teatralny pt. „Ach, ta Pippi”. W spektaklu wzięli udział uczniowie klas I-III.

Celem wyjazdów było rozbudzenie zainteresowania kulturą i wrażliwości na sztukę, a także rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Ponadto dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego podróżowania autokarem oraz prawidłowego zachowania w miejscu publicznym, jakim jest teatr.