Kaligrafia znana jest od wielu lat. To szuka starannego i estetycznego pisania, wymaga koordynacji pracy ręki, oka i mózgu, w celu jednoczesnego przewidywania kolejnych ruchów, kontroli jakości pisma i kreślenia kolejnych liter w taki sposób, aby ostatecznie osiągnąć unikalną treść. Mając na uwadze troskę o rozpowszechnienie wśród dzieci dbałości o staranne, kształtne i estetyczne pismo, 28 lutego 2023 roku, odbył się w naszej szkole –„Szkolny Konkurs Kaligraficzny o Dyrektorskie Pióro dla uczniów klas I – VIII”. Zadaniem uczniów było staranne i bezbłędne przepisanie wskazanego tekstu. Uczniowie klas młodszych przepisywali wiersz Jana Brzechwy „Na Wyspach Bergamutach”, natomiast uczniowie klas starszych fragment „Małego księcia” autorstwa Antoine de Saint-Exupéry. Komisja konkursowa dokonując oceny prac uwzględniła: właściwe łączenie liter, ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu oraz prawidłowy zapis wyrazów w zdaniach. Z przyjemnością informujemy, że sztuka pięknego pisania w naszej szkole jeszcze nie umarła, a Szkolny Konkurs Kaligraficzny został rozstrzygnięty. A oto wyniki

I nagrodę „Dyrektorskie Pióro”

w kategorii klas młodszych zdobył

Przemysław Cioć uczeń klasy III,

w kategorii klas starszych

Julia Ślązak uczennica klasy VII

MISTRZEM KALIGRAFII W KLASIE I ZOSTAŁA

LAURA HANAS

WYRÓŻNIENIA OTRZYMUJĄ: ALICJA OLEJNICZAK i JAKUB GAWEŁ

MISTRZEM KALIGRAFII W KLASIE II ZOSTAŁA

AMELIA DĄBROWSKA

WYRÓŻNIENIA OTRZYMUJĄ: SYLWIA RABENDA, MARCIN BRZEZIŃSKI i WOJCIECH WÓJCIK

MISTRZEM KALIGRAFII W KLASIE III ZOSTAŁ

WOJCIECH ROSŁOŃSKI

WYRÓŻNIENIA OTRZYMUJĄ: FRANCISZEK KWAPISZ, OLIWIA STOJEK i OLA WRÓBLEWSKA

MISTRZEM KALIGRAFII W KLASIE IV ZOSTAŁ

ALEKSANDER SKRZYPEK

WYRÓŻNIENIE OTRZYMAŁ: KRYSTIAN HAMERLIK

MISTRZEM KALIGRAFII W KLASIE V ZOSTAŁA

ZUZANNA SOPA

WYRÓŻNIENIE OTRZYMAŁA: IGA CHMURZYŃSKA

MISTRZEM KALIGRAFII W KLASIE VII ZOSTAŁA

JESSICA RABENDA

WYRÓŻNIENIE OTRZYMAŁY: AMELIA BANASIAK i KAROLINA DYMARCZYK

MISTRZEM KALIGRAFII W KLASIE VIII ZOSTAŁA

MALWINA KLESZCZ

WYRÓŻNIENIE OTRZYMAŁY: JULIA ŁABAJ i NATALIA BORODINA

GRATULUJEMY!!!

Skip to content