24 lutego 2023 roku dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Dzień Dinozaura. I choć dinozaury wyginęły miliony lat temu, to do dnia dzisiejszego są tak interesujące, że doczekały się swojego święta. Z przyjemnością i my tego dnia rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę. Oglądaliśmy książeczki, albumy, plansze oraz figurki dinozaurów. Dużo wiedzy zaczerpnęliśmy też z bajki edukacyjnej pt. „Jak wyginęły dinozaury?” obejrzanej na tablicy multimedialnej. Nie zabrakło także zabaw ruchowych , zabawy w paleontologów odszukujących szkielety dinozaurów oraz pracy plastycznej – wydzieranki. Dzieci z grupy starszej uczestniczyły także w zajęciach bibliotecznych z panią Beatą Luraniec i wysłuchały czytanego opowiadania o dinozaurach oraz wykonały kolejną pracę plastyczną. Przedszkolaki zrobiły sobie także pamiątkowe zdjęcia z figurkami dinozaurów.

Tematyka zajęć bardzo przypadła dzieciom do gustu

i za rok na pewno znów będziemy świętować Dzień Dinozaura!