22 grudnia odbył się koncert świąteczny, na który zostali zaproszeni rodzice oraz bliscy naszych przedszkolaków i uczniów. Na sali gimnastycznej, w której zgromadziła się cała społeczność szkolna oraz przybyli goście, zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Stało się tak za sprawą pięknej dekoracji, odświętnych strojów oraz wspaniałych występów artystycznych dzieci.

W pierwszej kolejności zaprezentowały się dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowane pod okiem swoich wychowawców, pani Justyny Frączek oraz pani Moniki Wójcik. Dzieci oczarowały wszystkich obecnych swoimi talentami wokalnymi i tanecznymi prezentując wiersze i piosenki o tematyce świątecznej, pomysłowe układy taneczne z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów oraz przepiękne, oryginalne stroje.

Następnie wystąpili uczniowie z klasy I i III należący do koła wokalno-tanecznego prowadzonego przez panią Annę Białas i panią Ewelinę Gocyla-Dusza. Dzieci zaprezentowały ciekawe choreografie taneczne do piosenek świątecznych oraz pastorałek. Podczas swojego występu cieszyły publiczność radosnym śpiewem oraz tańcem prezentując swoje umiejętności muzyczne. Uczennice, Alicja Olejniczka oraz Faustyna Kalaga, wykonały kolędy z wykorzystaniem instrumentów muzycznych- gitary i trąbki. Występy muzyczne uczniów były przeplatane recytacją wierszy ukazujących magię i tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

W kolejnej części koncertu zaprezentowali swoje umiejętności instrumentalne uczniowie klasy IV. Aleksander Skrzypek wykonał znane kolędy prezentując swoje umiejętności gry na akordeonie. Krystian Hamerlik zagrał w duecie ze swoim nauczycielem muzyki, Marcinem Cyzowskim, wykonując kolędy na gitarze.

Na zakończenie tego świątecznego spotkania pan Marcin Cyzowski zaprosił wszystkich do wspólnego kolędowania przy dźwiękach gitary. Koncert wprowadził wszystkich zebranych w cudowny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz był powodem wielu radości i wspaniałych przeżyć. To przedświąteczne spotkanie było też wspaniałą okazją, aby móc podziwiać rozwój zdolności i talentów muzycznych oraz recytatorskich naszych dzieci, które podczas koncertu zostały zaprezentowane na wysokim poziomie.

Skip to content