Szósty grudnia to magiczna data przepełniona dziecięcymi marzeniami, wielką radością i ekscytacją, to także doskonała okazja do okazywania innym sympatii i sprawiania niespodzianek. Bardzo lubiane przez uczniów klasowe mikołajki są świetną zabawą i sprzyjają integracji oraz pogłębianiu wzajemnych relacji.

Nasze szkolne Mikołajki świętowaliśmy 6 grudnia. W tym dniu na głowach dzieci pojawiły się biało-czerwone mikołajkowe czapeczki. Niektóre dzieci ubrały się w ubrania z motywami świątecznymi. Klasy młodsze odwiedził najważniejszy w tym dniu gość, który swoim przybyciem zaskoczył i niezmiernie ucieszył dzieci. Święty Mikołaj przywitał się z dziećmi oraz z wychowawczyniami, a następnie wręczył wszystkim piękne prezenty. Na pamiątkę zostały wykonane zdjęcia ze Świętym Mikołajem.

W klasie IV mikołajki również wywołały wiele emocji i można było zauważyć niemałe poruszenie oraz niecierpliwe oczekiwanie. Spore przejęcie wywołało już samo losowanie i próba dochowania tajemnicy, które jeszcze bardziej podgrzewały i tak już gorącą atmosferę.😊

Gdy nadszedł ów dzień w klasowego Mikołaja wcielił się Adrian Starek, a pomagającym mu reniferkiem była Maja Worek. Każda osoba musiała zaśpiewać piosenkę, wyrecytować wiersz lub opowiedzieć dowcip. Było dużo śmiechu i radości. Pozytywny nastrój towarzyszył wszystkim już do końca dnia😊

Prezenty od Świętego Mikołaja otrzymali również uczniowie klasy VII, znaleźli je pod klasową choinką. Oznacza to, że byli w minionym roku bardzo grzeczni i zasłużyli na małe co nieco 😊.

Święty Mikołaj, który odwiedził nas w tym roku był nadzwyczaj tajemniczy, ale jednocześnie uroczy jak zwykle.

Zapraszamy go do przedszkola i do szkoły w każdym następnym roku kalendarzowym.

Skip to content