Spotkania opłatkowe mają zawsze niezwykły urok i szczególny klimat.

22 grudzień 2022 to dzień klasowych spotkań wigilijnych – opowiadanie o tradycjach bożonarodzeniowych, życzenia świąteczne, łamanie opłatkiem, wspólny poczęstunek oraz śpiewanie kolęd.

Szczególna była również tegoroczna wigilia w klasie IV – bardzo uroczysta i odświętna, a obecność kilku rodziców wprowadziła prawie rodzinną atmosferę. Wszyscy przyszli radośni i w doskonałych humorach, bo najpiękniejsze święta były już tuż, tuż.

Galowe stroje, pięknie nakryty stół, na którym pojawiły się domowe ciasta, podkreślały wyjątkowość spotkania. Podczas łamania się opłatkiem płynęły serdeczne życzenia, ciepłe słowa i uśmiechy. Miły i przyjemny nastrój udzielił się wszystkim. Doskonałym pomysłem było dekorowanie pierniczków i wspólne kolędowanie, podczas którego uczniowie po raz pierwszy mieli okazję posłuchać Olka Skrzypka grającego na akordeonie i Krystian Hamerlika wykonującego pastorałki na gitarze. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem ich umiejętności muzycznych. BRAWA😊 Wychowawczyni pani Justyna Kożar-Rozpara wyraziła nadzieję, że występy chłopców podczas Wigilii staną się klasową tradycją. Olek i Krystian wspaniale zaprezentowali się także podczas Koncertu Świątecznego, który odbył się w tym samym dniu dla wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Mimo że to był ich pierwszy występ w szkole, trema ich nie zjadła i wypadli doskonale. Jesteśmy dumni z naszych kolegów😊

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, to niepowtarzalne chwile, na które czekamy cały rok, uczmy się je zatem celebrować i pięknie przeżywać.

Skip to content