Piękna tradycja wysyłania świątecznych pocztówek liczy sobie wiele lat. Pierwszą „oficjalną” kartkę świąteczną wysłano z Anglii. Jej „wynalezienie” przypisuje się sir Henry’emu Cole, który wydał swój blankiet 1 maja 1843 roku. W Polsce tradycja składania życzeń na kartkach pocztowych sięga ponad 100 lat. Na samym początku wysyłano czarno-białe kartoniki. Na jednej stronie znajdował się adres, a na drugiej – życzenia.

Kartki są pewnym symbolem nadchodzących Świąt. Żyjemy dość szybko, ale zawsze zostaje coś, co wspomnimy przez długie lata, a jest to kartka świąteczna. Wiele osób odchodzi od składania życzeń świątecznych w takiej formie, ale żaden „sms” nie zostawi tyle wspomnienia co własnoręcznie wykonana kartka świąteczna.

W dniu 21.11. 2022 r uczniowie klasy III podczas warsztatów plastyczno – technicznych z udziałem pani Beaty Luraniec, Moniki Kunikowskiej i Natalii Brzezińskiej – wspólnie wykonali piękne kartki świąteczne. Malowane, rysowane, wyklejane kartki trafiły do osób chorych w hospicjum w Katowicach z nadzieją, że przyniosą radość i wywołają uśmiech na twarzach przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Skip to content