Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek,

Jutro wakacje, lekcje skończone!

A teraz wszystkich czeka nagroda:

Wakacje, wczasy, słońce, pogoda

Dnia 24 czerwca po raz ostatni zawdzięczał dzwonek, nadszedł dzień zakończenia roku szkolnego. Przed nami upragnione wakacje.

Tradycyjnie po mszy świętej odprawionej przez naszego proboszcza księdza Mariusza Smętka odbyła się uroczysta akademia, podczas której pani dyrektor Anna Makuch odczytała listy otrzymane od Europosłanki Jadwigi Wiśniewskiej, Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czernka oraz Burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego. Następnie gratulowała wszystkim uczniom wspaniałych wyników oraz promocji do klas programowo wyższych, a nauczycielom i pracownikom obsługi dziękowała za intensywny rok pracy.

Wręczyła listy gratulacyjne dla rodziców uczniów, którzy otrzymali stypendia naukowe i sportowe, życząc im dalszych sukcesów i wytrwałości.

Specjalne podziękowania spłynęły również dla Rady Rodziców oraz tych rodziców, którzy szczególnie angażowali się w życie szkoły. Najlepsi uczniowie z klas młodszych otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, uczniowie klas IV-VIII uhonorowani zostali świadectwami z paskiem i podobnie jak młodsi koledzy, nagrodami książkowymi. Rada Pedagogiczna przyznała także specjalne wyróżnienie dla ucznia klasy VIII Patryka Mazurkiewicza, który wykazał się wzorową i kreatywną postawą realizując projekt „W Wysokiej mierzymy wysoko”. Pani Dyrektor nagrodziła także uczniów, którzy aktywnie działali w Samorządzie Uczniowskim: Julię Pniak, Mateusza Dubaja i Kacpra Chmurzyńskiego oraz zdobyli tytuł najlepszego sportowca: Małgorzatę Rędziniak i Patryka Mazurkiewicza.

W trakcie akademii nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru młodszym kolegom oraz zaprzysiężenia nowego pocztu sztandarowego. Miłym akcentem było pożegnanie przygotowane przez siódmoklasistów dla uczniów klasy VIII. Oprócz ciepłych słów skierowanych do absolwentów, zatroszczyli się oni jeszcze o drobne pamiątkowe upominki.

W wakacyjny nastrój wprowadził wszystkich występ koła taneczno-wokalnego, który rozpoczął część artystyczną. Młodzi wokaliści i tancerze pod kierunkiem pani Anny Białas i pani Eweliny Gocyli-Duszy zaśpiewali dwie radosne piosenki.

Miłym zaskoczeniem był występ uczniów klasy III, którzy zostali przygotowani pod kierunkiem swoich rodziców – były piękne słowa podziękowania dla wychowawczyni Pani Eweliny Gocyla-Dusza. Pani Ewelina nie kryła wzruszenia… były jeszcze kwiaty i moc uścisków na pożegnanie z wychowawcą.

Następnie scenę przejęli absolwenci, którzy wspólnie z wychowawczynią panią Justyną Kożar-Rozparą przygotowali krótki program artystyczny. W imieniu całej klasy Julia Pniak, Mateusz Dubaj i Erwin Wawer skierowali wyrazy podziękowania za edukację, opiekę i wsparcie do pani dyrektor, całego grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników. Wiersze i dedykacja muzyczna, którą był utwór Metalliki: Nothing Else Matters zagrany na gitarze przez Erwina stanowiły muzyczno-poetycką laurkę od wdzięcznych wychowanków. Ostatnim elementem programu było wspólne wykonanie utworu Pokaż na co cię stać, który zachęca do podejmowania życiowych wyzwań, takich jakie stoją właśnie teraz przed naszymi absolwentami, którzy rozpoczynają nowy etap edukacji.

Wisienką na torcie było kolorowe konfetti wystrzelone przez Kubę Fiodorowa, uświetniające ostatni występ ósmoklasistów i będące efektownym zwieńczeniem finału. Uczniowie klasy VIII zawsze lubili zaskakiwać i tym razem, ta miła niespodzianka, udała im się doskonale😊.

Kończąc akademię Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, chwili wytchnienia i powrotu do szkoły we wrześniu ze zdwojoną siłą, w gotowości do pracy i nauki.