W ramach dodatkowych zajęć unijnych z języka angielskiego, nauczycielki Aldona Skrzypiec i Urszula Mędrecka zorganizowały kolejne warsztaty językowe w drugim półroczu.

Tym razem tematyka obejmowała literaturę dziecięcą: WARSZTATY JĘZYKOWE Z ZAKRESU KLASYKI BRYTYJSKIEJ LITERATURY DZIECIĘCEJ, PT:” ŚLADAMI KRÓLIKA PIOTRUSIA. TWÓRCZOŚĆ BEATRIX POTTER”. Podczas zajęć dzieci poznawały i utrwalały nazwy zwierząt leśnych i hodowlanych, dowiedziały się o życiu i twórczości Beatrix Potter, pisały własna bajkę w języku angielskim i oglądały ekranizację powiastek autorki.

Kolejne zajęcia pt. ”ŻYCIE SUPERBOHATERÓW WEDŁUG SERII MARVEL- czasowniki, instrukcje i polecenia w języku angielskim” wprowadzały uczniów w świat gramatyki poprzez naśladowanie ulubionych bohaterów filmowych.

Zorganizowano również warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie poznawali kuchnie świata, poszerzali słownictwo związane z kulinariami, wykonali własną podkładkę pod talerz oraz przyrządzali pyszne tosty według instrukcji w języku angielskim.

Nauczycielki wykorzystywały również piosenki i teatr podczas zajęć, aktywizując tym samym dzieci do nauki przez zabawę!