Uczniowie klasy III i IV uczestniczyli w czerwcu w trzydniowej wycieczce do Żabnicy. W pierwszym dniu pobytu uczniowie zwiedzali Żabnicę oraz korzystali z atrakcji na terenie pięknie usytuowanego ośrodka wypoczynkowego „Pod Halą Boraczą”. Udali się także do najbliższego schroniska na pyszne, domowe jagodzianki. W kolejnym dniu dzieci wraz z przewodnikiem i swoimi opiekunami pokonywali szlak turystyczny, którym dotarli na szczyt Rysianki. W czasie wędrówki słuchali informacji dotyczących pasma górskiego Beskidu Żywieckiego oraz roślin i zwierząt występujących na tym terenie. Dzieci bardzo dzielnie pokonywały niełatwy szlak jednocześnie podziwiając piękno górskiego krajobrazu. Po powrocie do ośrodka dzieci pod okiem swoich opiekunów korzystały z kąpieli w basenie oraz spędzały czas na zabawach i grach zespołowych na boisku szkolnym. Ten pełen wrażeń dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i smażeniem kiełbasek. W ostatnim dniu pobytu po wykwaterowaniu się z ośrodka wyruszyliśmy do Żywca. Na miejscu zwiedziliśmy Żywiecki Rynek, na którym zjedliśmy pyszne lody oraz zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia. Następnie dotarliśmy do Parku Zamkowego, w którym spotkaliśmy zwierzęta przebywające w Mini Zoo oraz kupiliśmy pamiątki. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w McDonaldzie, na którą dzieci czekały z niecierpliwością. Droga powrotna do domu upłynęła nam w przyjemnej i spokojnej atmosferze. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone i z bagażem nowych doświadczeń. Dla większości uczniów był to pierwszy wyjazd bez rodziców, podczas którego musieli wykazać się samodzielnością, zaradnością oraz codziennym pokonywaniem nowych wyzwań i swoich słabości. W czasie wyjazdu uczniowie świetnie się bawili, integrowali się, podziwiali piękno górskiego krajobrazu oraz trenowali swoją kondycję i sprawność fizyczną. Podczas tych dni spędziliśmy wspólnie bardzo miłe chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci.