2 czerwca w godzinach godz. 8.30 – 11.30 na boisku szkolnym i placu rekreacyjnym został przeprowadzony pod kierunkiem pana Pawła Mazura Dzień Sportu.

Przebieg dnia wyglądał następująco:

8.15 – zbiórka w szkole w klasach z wychowawcami

8.30 – 8.45 wspólna rozgrzewa na boisku szkolnym dla całej społeczności szkolnej

9.00 – 11.30 konkurencje sportowe dla klas IV – VIII mające na celu wyłonienie najlepszego sportowca szkoły roku szkolnego 2021/2022

• bieg wahadłowy 10×10
  • trójskok z miejsca
  • rzut piłką lekarską 2kg
  • Bieg na 800m (chłopcy) i 600m (dziewczyny)

Uczniowie startowali w dowolnej liczbie konkurencji zdobywając punkty składające się na ogólny wynik dający tytuł SPORTOWCA SZKOŁY.

Dla klas I – III na placu rekreacyjnym odbyła się rywalizacja na torze przeszkód, a także indywidualna rywalizacja w żonglowaniu piłki, kręceniu hula hop oraz skakaniu na skakance.

Specjalna atrakcja przez cały czas trwania konkurencji sportowych – dmuchany zamek i tor przeszkód.

Po zakończonych zawodach przewidziano wspólne kiełbaski i podsumowanie wyników.