1 czerwca to szczególnie radosna data, gdyż właśnie wtedy dzieci obchodzą swoje święto – Dzień Dziecka. Jak co roku w naszym przedszkolu również świętowaliśmy z dziećmi ich dzień, lecz tym razem zupełnie inaczej niż zwykle, gdyż połączyliśmy Dzień Dziecka ze Światowym Dniem Mleka. Było radośnie i zdrowo ! Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, skąd się bierze mleko w sklepie, otrzymali sporo cennych informacji o nabiale oraz rozwiązywali zagadki dotyczące produktów mlecznych. Dużą atrakcją dla dzieci okazał się przedszkolny „bar mleczny”, w którym to znalazły się różne produkty mleczne, których dzieci miały okazję skosztować. Niektóre dzieci po raz pierwszy udało się namówić do spróbowania sera camembert, mozarelli, oscypka czy sera pleśniowego i okazało się, że smakują one całkiem dobrze  .

Dzieci chętnie uczestniczyły też w zajęciach, gdzie malowały farbami na mleku. Jednak największą atrakcją okazało się dojenie przyjaznej dzieciom krowy. Każdy przedszkolak miał możliwość zabawy i napełniania wiaderka mlekiem od krówki.

Były też wesołe zabawy ruchowe na powietrzu, a na koniec dnia wszystkie dzieci otrzymały prezenty.

Był to kolejny bardzo udany i radosny dzień w naszym przedszkolu

Skip to content