12 maja 2022, klasa 6 i 7 wybrały się na całodniową wycieczkę wiosenną. Wychowawczynie Anna Makuch i Aldona Skrzypiec zabrały uczniów w województwo świętokrzyskie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wietrznego zamku w Chęcinach, którego sekrety zdradzał nam Pan przewodnik, stamtąd również zobaczyć można było sporą panoramę województwa oraz zakupić pamiątki. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci. Na zewnątrz budynku podziwiać można ogród włoski oraz imponującą Bramę Jana III Sobieskiego wybudowaną na jego cześć. Dwór, Centrum Nauki Leonarda Da Vinci, Biobank stanowią Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne z interaktywnymi zabawami dla uczniów. Na końcu odpoczywaliśmy w skansenie w Tokarni. Muzeum Wsi Kieleckiej to polskie muzeum etnograficzne. Celem działania muzeum jest gromadzenie, ochrona i udostępnianie zabytków kultury ludowej z obszaru województwa świętokrzyskiego, ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa ludowego oraz popularyzacja kultury ludowej. Pogoda dopisała, humory również- pilot wycieczki zorganizował mini konkursy, zjedliśmy pyszny obiad i lody.