Wielkanoc to najważniejsze dla chrześcijan święto obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. O wybranych tradycjach i obrzędach związanych z obchodami Wielkiego Tygodnia, czyli malowaniu pisanek, przygotowywaniu koszyczka z pokarmami do święcenia, świątecznym śniadaniu i szukaniu zajączka opowiedziały nam dzieci z naszego przedszkola, prezentując 13 kwietnia piękny program artystyczny.

Dzieci wprowadziły nas w niezwykły, świąteczny czas i przypomniały co symbolizuje zawartość wielkanocnego koszyczka: jajko, baranek, zajączek, kurczaczek, chleb, wędlina, chrzan, sól, ser i ciasto. Piękne przedstawienie wzbogacił podkład muzyczny, recytacja wierszy, wspólne śpiewanie oraz świąteczne układy taneczne. Po zakończeniu występu dzieci zostały obdarowane czekoladowymi zajączkami. Całość występu wraz z życzeniami zostały nagrane i przesłane do Rodziców.

Wraz z dziećmi życzymy wszystkim Wesołego Alleluja!