Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu  i symbolach narodowych. Tak też uczyniliśmy pod koniec kwietnia, kiedy to w naszym przedszkolu z dziećmi obchodziliśmy właśnie to święto.

Przedszkolaki przybyły na  tę uroczystość odświętnie ubrane z flagami w ręku. Odśpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”, poznały znaczenie świąt majowych a także symboli narodowych. Swoje emocje dzieci wyraziły  również w pracach plastycznych – wypełnili kontury Polski w barwach biało- czerwonych, robili również biało-czerwone serduszka na patyczkach. Prace przedszkolaków pięknie prezentowały się na gazetce. Przedszkolaki rozwiązywały też tematyczne karty pracy, segregowały flagi według wielkości a na koniec zajęć dzieci miały też możliwość rozwiązać quiz wiedzy patriotycznej na tablicy interaktywnej. Wszystko to przyczyniło się do budowania poczucia dumy, że jesteśmy Polakami i wszystko co polskie jest dla nas ważne i bliskie.

Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów !!!